Військовий облік за кордоном: чи будуть депортувати військовозобов'язаних до України

Військовий облік за кордоном: чи будуть депортувати військовозобов'язаних до України

Інформувати про початок чергового призову та сприяти поверненню українців додому уряд поклав на дипломатичні установи за кордоном. Чи означає це, що там військовозобов’язаним вручатимуть повістки та повертатимуть на Батьківщину - розповіла наша кореспондентка.

Виїхав за межі України, перебуваєш за кордоном більш як три місяці – ставай на військовий облік. Таку постанову ще 30 грудня ухвалив уряд.

"Постановою 1487 зобов’язали дипломатичні представництва вести облік військовозобов’язаних. Тобто взяти їх на облік та передати інформацію до уповноважених органів", - розповів юрист Ігор Ясько.

Стати на облік за кордоном мають усі військовозобов’язані:

  • чоловіки від 18-60 років, які за станом здоров’я придатні до служби;
  • жінки медики та фармацевти;
  • за бажанням ті, хто здобув освіту за споріднених з військовою справою професіях.

У свою чергу консульства чи посольства мають сприяти поверненню військовозобов’язаних та резервістів в Україну в разі мобілізації та у воєнний час. До цього формулювання найбільше питань тому, що сама процедура у документі не прописана.

"Депортувати наші дипломатичні установи наших громадян України не можуть. У них немає таких повноважень. Це виключно уповноважені іноземні країни, в яких знаходиться військовозобов’язаний українець", - додала адвокатка Підреза.

Фактично, чи ставати на військовий облік за кордоном справа добровільна, а не примусова. Повістки за межами України ніхто не вручатиме. Чіткий механізм взяття на військовий облік за кордоном обіцяють в уряді прописати за пів року.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, у Слов’янську затримано агента рф, який збирав для ворога розвіддані і хотів вступити до лав окупантів.

Головне