Відпочиваємо та дякуємо: ключ до психологічної стійкості під час війни

Відпочиваємо та дякуємо: ключ до психологічної стійкості під час війни

Як підтримувати себе і близьких у здоровому психологічному стані та не впасти в депресію під час війни?

Перше. Відновіть фізичні сили. Природньо, що в результаті постійного стресу ми починаємо відчувати виснаження та втому. Тож зараз особливо важливо подбати про тіло. Відпочиньте, виспіться, поверніться до нормального режиму харчування (якщо до цього їли мало або навпаки – заїдали емоції). Дайте собі адекватне фізичне навантаження. 

Друге. Дозвольте собі маленькі радощі. Здавалося б, під час війни не на часі дивитися комедії або ходити до сауни. Але саме такі маленькі острівці можуть допомогти не потонути в тривозі. Насолоджуйтеся чашкою кави, літнім сонцем, розмовою із близькою людиною. Не відчувайте провину за те, що дбаєте про себе. Зараз важливо підтримувати себе будь-якими доступними способами. Життя продовжується!

Третє. Зробіть інформаційний детокс. Відпочивайте від новин. Мінімізуйте спілкування із тривожними людьми. До речі, саме позитивне оточення є одним із способів профілактики посттравматичного стресового розладу.

І останнє. Дякуйте. Змістіть фокус уваги з втрат і поневірянь на те хороше, що є у вашому житті. У цьому допоможе список подяки. Складіть його прямо зараз. І навіть якщо на початку ви, можливо, відчуєте скепсис, на виході переконайтеся, що у вас є те, заради чого варто встати та рухатися далі.

 Олена Шершньова, практикуюча психологиня

Головне