Українці можуть неозброєним оком побачити Меркурій: де та коли шукати “невловиму планету”

Українці можуть неозброєним оком побачити Меркурій: де та коли шукати “невловиму планету”

У ці дні українці мають змогу без спеціальної техніки побачити на нічному небі Меркурій. Звісно, це вдасться зробити лише за умови ясної погоди.

Взагалі Меркурій астрономи називають "невловимою" планетою. Таку назву він отримав через те, що зазвичай ховається в променях Сонця, а не небосхилі далеко від цієї зорі не відходить. А відтак спостерігати за ним важко. Меркурій незмінно перебуває із Сонцем в одному сузір'ї або в сусідньому.

Як вказано в "Астрономічному календарі" Української астрономічної асоціації, сприятливий період для спостереження за Меркурієм триватиме упродовж практично усього квітня, хоча максимальну східну елонгацію він пройде 11 квітня. Цього дня планети віддалиться від Сонця на 19,5°.

"У квітні Меркурій можна спостерігати майже цілий місяць (крім трьох останніх днів) на заході після настання темряви. Тривалість його видимості збільшується з 53 хв до 1 год 25 хв (12 квітня — найбільша східна елонгація становитиме 19,29°). Потім тривалість видимості меншає, а наприкінці місяця планета губиться у променях вечірньої заграви. Блиск її зменшується з - 1.1 зоряної величини до +4.0. Видимий діаметр планети наприкінці квітня становитиме 11.8", - вказано у календарі.

Фахівці радять починати спостереження за Меркурієм неозброєним оком через годину після заходу Сонця. Шукати "Меркурій "невловиму" планету слід неподалік від того місця, де сідає Сонце.

"Ми-Україна" раніше зібрав 10 знімків, зроблених James Webb, які допомогли науковцям дізнатися більше про Всесвіт.

Головне