Зеленський домовився з головою МЗС Норвегії про підписання безпекової угоди "за найближчої нагоди"

Зеленський домовився з головою МЗС Норвегії про підписання безпекової угоди

Президент Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Норвегії Еспеном Бартом Ейдом, який перебуває з офіційним візитом у Києві. Сторони під час зустрічі домовилися про підписання двосторонньої безпекової угоди найближчим часом.

"Співрозмовники відзначили успішне завершення двосторонніх переговорів щодо укладення угоди про безпекові гарантії. Домовилися, що лідери двох держав підпишуть цей стратегічний документ за найближчої нагоди", - повідомили у Офісі президента.

У ході розмови з Ейдом глава української держави розповів головному норвезькому дипломату про посилення масованих ракетних обстрілів рф критичної інфраструктури України. Також під час зустрічі йшлося про поточну безпекову ситуацію в Україні та ситуацію у сфері протиповітряної та протиракетної оборони.

Окремо Володимир Зеленський висловив подяку Норвегії за значну військову та гуманітарну допомогу на суму близько 7,1 млрд доларів, яку Україна отримає в межах багаторічної програми ім. Ф. Нансена протягом 2023-2027 років.

"Розраховуємо на підтримку уряду Норвегії та Стортингу в ухваленні рішення щодо значного розширення обсягу допомоги Україні в межах цієї програми", - заявив президент Зеленський.

Як повідомляли "Ми-Україна", Норвегія надасть Україні винищувачі F-16 із найновішим озброєнням, заявив міністр закордонних справ країни Еспен Барт Ейде.

Головне