У FATF вирішили, що росії не місце у "чорному списку": Україна відреагувала

У FATF вирішили, що росії не місце у

Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) відмовилась внести росію до свого "чорного списку". Відповідна інформація була оприлюднена на сайті FATF.

Представники групи наголосили, що війна росії в Україні суперечить принципам групи, однак до "чорного списку" рф вносити не будуть.

Разом з тим у FATF висловили "глибокі співчуття Україні у зв'язку з війною".

"FATF повторює, що всі юрисдикції мають бути пильними щодо поточних і нових ризиків від обходу заходів, вжитих проти російської федерації з метою захисту міжнародної фінансової системи", - йдеться у заяві групи.

Міністр фінансів України Сергій Марченко вже відреагував на рішення FATF. Він наголосив, що росія відповідає усім критеріям для внесення у "чорний список". 

"Росія безумовно відповідає критеріям для внесення до "чорного списку", і ми не погоджуємось з рішенням FATF не включати росію до "чорного списку". Має бути консолідована позиція міжнародної спільноти щодо протидії загрозі, яку росія становить для цілісності світової фінансової системи", - заявив Марченко.

Варто зазначити, що у разі внесення рф до "чорного списку" FATF держави-члени групи, а також банки і компанії з обробки платежів повинні будуть проводити посилену комплексну перевірку і у разі необхідно вживати контрзаходи для захисту міжнародної фінансової системи. Наразі у "чорному списку" FATF перебувають КНДР, Іран та М'янма.

Як повідомляли "Ми-Україна", в ОПУ заявили, що росія дуже боїться виключення з FATF або внесення у “чорний список”.

Головне