У Держприкордонслужбі оцінили ризики від заведення "вагнерівців" в Білорусь

У Держприкордонслужбі оцінили ризики від заведення

Розвідка підтвердила дані про наявність кількох сотень найманців ПВК "Вагнер" в Білорусі. Чи становлять заведені на території РБ бойовики для України розповів в ефірі "Ми-Україна" розповів речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

"Зараз наша розвідка відстежує, що на територію Білоусі заведені окремі групи найманців, проте говорити про масове або масштабне заведення представників ПВК поки що не йдеться. Мова йде про кілька сотень, які надалі розміщуються в заздалегідь підготовлених для них місяцях. Але ми продовжуємо далі стежити для того, щоб розуміти, де саме по території РБ вони будуть розташовані та як саме вони будуть використовуватися, бо та кількість не становить загрози для України", - зазначив він.

Водночас речник ДПСУ допустив, що білоруський режим зможе використати "вагнерівців" для "більш серйозних речей". Для прикладу, найманців можна буде застосувати для дестабілізації ситуації на спільних з Україною або іншими "сусідами" ділянках держкордону.

Демченко підкреслив, що наразі бойовики "Вагнера" перебувають за "сотні кілометрів від кордону нашої держави".

Нагадаємо, напередодні моніторингова група "Білоруські Гаюн" повідомила про прибуття великої колони ПВК “Вагнер” до Білорусі. Згодом ці дані підтвердила Литва та Польща.

Як писав “Ми-Україна” раніше, радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що про засновника ПВК “Вагнера” Євгена Пригожина можна забути, його вже не існує.

Його вже не існує, тобто “Вагнер” повністю розібраний. Частина “Вагнера” перейшла на роботу в міноборони. Рекрутингові центри “Вагнера” сьогодні працюють як центри при ФСБ міноборони. Частину “Вагнера” забрала до себе росгвардія“, – пояснив він.

Головне