Найбільший прорив ще попереду: зима не стане перешкодою для контрнаступу України, - Тарнавський

Найбільший прорив ще попереду: зима не стане перешкодою для контрнаступу України, - Тарнавський

Сили оборони України продовжують неухильно просуватися до Токмака - міста на Запоріжжі, деокупація якого має стратегічне значення. Втім найбільший прорив станеться вже після його повернення під український контроль, розповів в інтерв'ю CNN командувач оперативно-стратегічного угрупування військ "Таврія" Олександр Тарнавський.

"Токмак - це ціль-мінімум. Ключова ціль – дійти до наших державних кордонів", - наголосив він.

На його переконання, для успіху контрнаступу ЗСУ потрібно вибити росіян щонайменше з цього міста.

Бригадний генерал пояснив, що серйозною перепоною для шляху посування українського війська вперед є не так звана оборонна "лінія Суровікіна", а "перехрестя, лінії дерев та мінні поля між лініями дерев".

Також Тарнавський висловив впевненість у тому, що настання осінньо-зимового періоду з його несприятливими погодними умовами на швидкість контрнаступу українських сил не вплине. Річ у тім, що Сили оборони здійснюють наступальні операції пішки і невеликими групами - штурмовими загонами по 10-15 осіб.

"Погода може стати серйозною перепоною під час наступу, але, враховуючи, що ми просуваємося вперед в основному без техніки, я не думаю, що погода сильно вплине на контрнаступ", — зазначив він.

Як писав "Ми-Україна" раніше, голова ГУР МО Кирило Буданов розповів, що регулярні атаки по містах та об’єктах вглиб рф змушують росіян сумніватися у “всемогутності”, яку собі приписує режим Володимира Путіна. Він наголосив, що у населення країни-агресорки на тлі атак та “прильотів” виникає логічне питання: “А де наша система ППО, яка має нас захищати?”.

Головне