Країни ЄС погодили 12-й пакет санкцій проти росії: що у ньому

Країни ЄС погодили 12-й пакет санкцій проти росії: що у ньому

Лідери держав-членів Євросоюзу погодили черговий санкційний пакет проти росії. Про це повідомила Єврорада.

Попри те, що вміст 12-го пакета був узгоджений до цього, Австрія утримувалась від його остаточного схвалення до вечора 14 грудня. Країна пояснювала, що їй треба більше часу для вивчення документу. Як пише Reuters із посиланням на власні джерела, затримка Австрії була потрібна для "порятунку" Raiffeisen Bank International - виключення його з українського чорного списку в обмін на підписання чергового санкційного пакета.

Нова порція санкцій проти країни-агресорки включає запровадження прямої заборони на імпорт російських непромислових алмазів з 1 січня і поетапну заборону на імпорт алмазів з третіх країн, починаючи з березня. Також до вмісту пакета включено заходи щодо запобігання придбанню рф товарів подвійного призначення та "процедуру сповіщення для громадян рф або юросіб у росії, які бажають перевести понад 100 000 євро з ЄС".

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак висловив сподівання, що офіційно 12-й ракет санкцій буде ухвалений найближчими днями.

"Він може стосуватися експорту зварювальних апаратів, хімікатів, оборонних технологій і ліцензування програмного забезпечення. Дуже важливо, що планується запровадити ембарго на російські алмази", - зауважив він.

Нагадаємо, напередодні, 14 грудня, президент Європейської Ради Шарль Мішель оголосив про рішення Євроради почати переговори про вступ України та Молдови у Європейських Союз. На історичне рішення відреагували як українські політики, так і міжнародні, зокрема президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн,  прем'єрка Естонії Кая Каллас, президент Литви Гітанас Науседа та інші.

Як писав "Ми-Україна" раніше, угорський прем'єр Віктор Орбан під час голосування за відкриття переговорів про членство України залишив зал. Він заявив, що "Угорщина не хоче брати участь у цьому рішенні, а Україна не готова до початку переговорів про вступ до ЄС", однак вето не наклав.

Головне