Європейська рада вирішила розпочати переговори про вступ України в ЄС: Зеленський вже відреагував

Європейська рада вирішила розпочати переговори про вступ України в ЄС: Зеленський вже відреагував

Європейська рада вирішила розпочати переговори про вступ України та Молдови у Європейський Союз. Про це повідомив голова Євроради Шарль Мішель у своєму акаунті в соціальній мережі X ( колишній Twitter).

Також він додав, що Європейська рада погодила надання Грузії статус кандидата на членство в ЄС і домовилася про початок переговорів щодо вступу з Боснією та Герцеговиною.

"Європейська рада вирішила розпочати переговори про вступ України та Молдови. Європейська рада надала статус кандидата Грузії. І ЄС розпочне переговори з Боснією та Герцеговиною, коли буде досягнуто необхідного рівня відповідності критеріям членства", - зазначив Мішель.

Також він наголосив, що ухвалені Єврорадою рішення є чітким сигналом надії для людей цих країн та всього європейського континенту.

Президент України Володимир Зеленський вже відреагував на дане рішення та назвав його перемогою України та всієї Європи.

"Перемога України. Перемога всієї Європи. Перемога, яка мотивує, надихає та зміцнює", - зазначив глава української держави.

Разом з тим президент Зеленський висловив подяку усім, хто працював над ухваленням цього рішення.

"Є рішення про відкриття переговорів про вступ України та Молдови до ЄС. Я дякую всім, хто працював заради цього рішення, дякую всім, хто допомагав. Вітаю кожного українця й українку. Вітаю і всю Молдову, і тебе, Має (президентку Молдови Маю Cанду, - ред.), особисто. Історію творять ті, хто не втомлюється боротися за свободу", - наголосив український президент.

Як повідомляли "Ми-Україна", прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у своїй новій заяві повідомив, що тепер не проти вступу України до Європейського Союзу. Проте він наполягає на "дотриманні процедур".

Головне