Окремо від шведської: Туреччина днями ратифікує заявку Фінляндії на членство в НАТО

Туреччина планує схвалити заявку Фінляндії на членство в НАТО до парламентських і президентських виборів в країні 14 травня. Її буде ратифіковано окремо від тієї, що подала на отримання членства в Північноатлантичному альянсі Швеція. 

Про це Reuters дізналось від власних джерел.

Президент Фінляндії Саулі Ніїністе відвідає Туреччину 16-17 березня. Там він зустрінеться з турецький лідером Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом. Однієї з тем на порядку денному буде вступ Фінляндії до НАТО. 

“Президент Фінляндії в ході його візиту отримає позитивні повідомлення”, – розповів один зі співрозмовників агентства з числа турецьких чиновників. 

Видання зазначає, що переговори між Туреччиною та Швецією особливо не просувається, особливо після кількох суперечок, переважно щодо вуличних протестів прокурдських угруповань у Стокгольмі. Шведський прем’єр Ульф Крістерссон заявив 14 березня, що ймовірність того, що Фінляндія приєднається до військового альянсу НАТО раніше за Швецію. Водночас він наголосив, що приєднання його країни до Альянсу є лише питанням часу.

“Зрештою, питання не в тому, чи Швеція стане членом НАТО, а в тому, коли”, – підкреслив Крістерссон.

Нагадаємо, Швеція та Фінляндія подали заявку на членство в НАТО 18 травня 2022 року. Серед 30 членів блоку лише Туреччина та Угорщина ще не ратифікували членство обох країн.

Сполучені Штати та інші країни Північноатлантичного Альянсу сподіваються, що дві скандинавські країни стануть членами альянсу на саміті 11 липня у Вільнюсі.

Як писав “Ми-Україна” раніше, словацький уряд не виключає передачу на потреби Сил оборони України багатоцільових винищувачів четвертого покоління МіГ-29. Обговорення може відбутися сьогодні, 15 березня.

Головне