Уряд Словаччини обговорить питання передачі Україні винищувачів МіГ-29

Словацький уряд не виключає передачу на потреби Сил оборони України багатоцільових винищувачів четвертого покоління МіГ-29. Обговорення може відбутися сьогодні, 15 березня.

Про це заявив очільник оборонного відомства країни Ярослав Надь, передає ТА3.

Він переконаний, що уряд має компетенцію приймати рішення про надання винищувачів, і припускає, що це питання вирішуватиме Кабмін. Водночас конкретних

“Ці винищувачі більше не будуть корисними для Словаччини”, прокоментувала можливу передачу лідерка Народної партії Словаччини Вероніка Ремішова. Вона додала, що її політична сила завжди підтримувала це рішення.

Міністр економіки Карел Хірман наголосив, що “росія також назвала Словаччину ворожою державою”. А відтак, за його словами, озброюючи Україну, країна опосередковано захищає свою землю.

Нагадаємо, на початку поточного місяця Надь заявляв, що Словаччина вивчає можливість передачі Україні 10 з 11 свої Мігів-29, які було знято з озброєння ще торік. 

“Ми більше ніколи не будемо використовувати МіГи. Вони не мають для нас реальної цінності. Якщо ми віддамо їх Україні, вони можуть допомогти врятувати їхні життя”, – заявив тоді міністр.

Напередодні прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що його країна протягом місяця-півтора надасть Україні модернізовані винищувачі радянського зразка МіГ-29.

Як писав “Ми-Україна раніше, сенатори США від обох партій – Республіканської та Демократичної – тиснуть на американське Міноборони, щоб відомство погодило передачу Україні винищувачів F-16. лист з відповідним закликом надіслали голові Пентагону Ллойду Остіну восьмеро посадовців.

Головне