Щоб налякати ворогів: в КНДР пояснили, навіщо запускають балістичні ракети

<strong>Щоб налякати ворогів: в КНДР пояснили, навіщо запускають балістичні ракети</strong>

КНДР запускає балістичні ракети для того, щоб “вселити страх у ворогів”. Так північнокорейська влада прокоментувала останній запуск міжконтинентальної ракети на тлі військових маневрів військ США та Південної Кореї, пише AP.

Офіційне Корейське центральне інформаційне агентство Північної Кореї заявило, що лідер Кім Чен Ин керував випробувальними пусками ракети "Хвасон-17", і наголосив на необхідності "вселити страх у ворогів" через їхню відкриту ворожість.

Останній пуск буд здійснений вранці у четвер, 16 березня, за декілька годин до запланованої між президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем та японським прем’єром Фуміо Кісідою зустрічі. Однією з її провідних тем було співпраця союзників на тлі загроз з боку КНДР. 

Загалом за останній тиждень Північна Корея здійснила чотири пуски ракет різних типів. За даними видання, ці запуски стали відповіддю на найбільші за останні роки американсько-корейські маневри. 

Окрім цим військових навчань (триватимуть до 23 березня) США, Південна Корея, Японія, Канада та Індія беруть участь у протичовнових маневрах (стартували 15 березня). 

Нагадаємо, 12 березня Північна Корея здійснила випробувальний пуск двох стратегічних крилатих ракет з підводного човна. 14 березня КНДР запустила дві балістичні ракети малої дальності (SRBM)  напрямку Східного моря Північна Корея. Обидві здолали відстань у 620 км.

16 березня країна випробувала міжконтинентальну балістичну ракету "Хвасон-17". Вона піднялася на висоту 6054 км, пролетіла відстань понад 1 тис. км за 70 хвилин і впала у водах Японського моря.

Як писав "Ми-Україна" раніше, КНДР заявила, що будь-яка спроба з боку США збити хоч одну з її ракет під час випробувальних пусків, буде розцінена як оголошення війни.

Головне