КНДР запустила ракети за день до старту військових навчань США та Південної Кореї

КНДР здійснила випробувальний пуск двох стратегічних крилатих ракет з підводного човна у неділю 12 березня. Запуск відбувся напередодні початку анонсованих на 13 березня спільних навчань південнокорейського та американського військ під назвою “Щит свободи 23”. 

Ракетні випробування у понеділок підтвердило Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК), пише The Guardian.

“Запуск підтвердив надійність системи та перевірив підводні наступальні операції підводних човнів, які є частиною ядерного стримування Північної Кореї”, – йдеться у повідомленні. 

Для запуску Північна Корея використала підводний човен “8.24 Yongung”. Стратегічні крилаті ракети пролетіли 1,5 тис. км та вразили визначену ціль у морі. Видання зазначає, що режим Кім Чен Ина має достатньо великий підводний флот, але 8.24 Yongung є її єдиним відомим експериментальним підводним човном з балістичними ракетами. 

На тлі регулярних випробувальних пусків ракет “сусідом” Південна Корея тримає своє військо у підвищеній боєготовності. Розвідка країни спільно з американськими колегами вивчають особливості останнього запуску. 

Як відомо, 12 березня США та Південна Корея розпочинають 11-денні спільні маневри. Ці навчання стануть наймасштабнішими з 2017 року. Своєю чергою, КНДР вважає їх “репетицією вторгнення”. 

“Американські імперіалісти та південнокорейські маріонеткові сили стають все більш неприкритими у своїх військових маневрах проти КНДР”, – пишуть північнокорейські державні медіа.

Нагадаємо, раніше цього місяця влада Північної Кореї заявила, що будь-яка спроба з боку США збити хоч одну з її ракет під час випробувальних пусків, буде розцінена як оголошення війни

Як писав “Ми-Україна” раніше, за понад рік повномасштабної війни армія рф втратила майже 160 тис. солдатів.

Головне