"Старлінки" у росіян: Федоров уточнив, що саме запропонував Маску

Американська SpaceX Ілон Маска не продає рф Starlink, однак термінали все одно у росіян є. Яке рішення голова Мінцифри Михайло Федоров запропонував мільярдеру зі США він розповів в ефірі "Ми-Україна".

"В нас є певна пропозиція, як відрізняти і верифікувати "Старлінки", що використовуємо ми, від тих, що використовує наш ворог. І як зробити так, щоб в них вони не працювали. Чекаємо зараз, це процес. Звичайно, що SpaceX не продає росії дрони, що вони купують їх через інші країни, дуже важливо зрозуміти - через кого. Але паралельно йде технологічне рішення - як виключити не наші "Старлінки" на ТОТ. Воно полягає в тому, що наші ["Старлінки"- ред.] продовжать працювати", - зазначив він. 

Як відомо, українська воєнна розвідка раніше повідомила, що російська федерація закуповує засоби зв’язку, зокрема й термінали супутникового інтернету Starlink для використання у війні, в арабських країнах. Росіяни таку контрабанду називають "паралельним імпортом", останнім часом це стало носити більш масовий характер. В ГУР МО розповіли, що закупівля одного терміналу Starlink обходиться загарбникам у 200 000 рублів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, перші факти застосування окупантами терміналів Starlink було зафіксовано біля населених пунктів Кліщіївка та Андріївка в Донецькій області. Так, серед іншого це було підтверджено кадрами з аеророзвідки, на яких видно характерні прямокутні антени на позиціях російських окупантів та записами перехоплень розмов військовослужбовців рф. Засновник SpaceX Ілон Маск заперечив, що його компанія продає країні-агресорці ці термінали. У соцмережі Х він написав, що жодного з них росії офіційне продано не було, а всі повідомлення про це є "фейками". Після скандалу компанія Маска дала обіцянку деактивувати термінали без ліцензії.

Головне