Бої у Судані загрожують світовому виробництву безалкогольних напоїв, солодощів та фарб

Бої у Судані загрожують світовому виробництву безалкогольних напоїв, солодощів та фарб

Конфлікт у Судані, який триває в країні з 15 квітня, загрожує не лише життю місцевих жителів та іноземців, які опинились в епіцентрі бойових дій, а й світовій промисловості. Річ у тім, що Судан є одним зі світових провідних експортерів гуміарабіка. Цей інгредієнт є вкрай важливим для виробництва широкого спектра продукції - від безалкогольних напоїв до косметики.

Як пише Reuters, враховуючи регулярну нестабільність в країні, багато світових виробників, серед яких Coca Cola і Pepsico, давно звикли накопичують запаси гуміарабіка "про всяк випадок". В середньому, такі компанії на постійній основі тримають запаси, яких має вистачити на щонайменше три-шість місяців.

"Залежно від того, як довго триватиме конфлікт, цілком можуть бути наслідки для готової продукції на полиці — брендових товарів, вироблених відомими іменами", — сказав Річард Фіннеган, менеджер із закупівель у Kerry Group (KYGa.I), постачальник гуміарабіку в США.

За його оцінкою, накопичених на сьогодні запасів вистачить десь на пів року або трохи менше.

Керуючий компанією Gum Arabic USA, яка займається продажем гуміарабіка, Мохамад Алнур розповів, що наразі "неможливо" отримати додаткові обсяги харчової добавки з Судану через заворушення та затори на дорогах в країні.

"Наші постачальники щосили намагаються забезпечити потреби через конфлікт. І покупці, і продавці не знають, коли все нормалізується", - сказав Джінеш Доші, керуючий директор Vijay Bros, імпортера з Мумбаї.

У компанії AGP Innovations Co Ltd, що займається експортом гуміарабіку, говорять, що його клієнти шукають інші країни-джерела постачання.

Довідка. Гуміарабік — це тверда прозора маса, яка виділяється різними видами акацій, яку зареєстровано як харчову добавку E414.

Речовина широко застосовується в багатьох галузях промисловості, зокрема харчовій. Вона входить до складу деяких безалкогольних напоїв як емульгатор, наприклад дієтичної "Кока-коли". У кулінарії гуміарабік дозволяє підвищити стійкість емульсій, зменшити утворення грудок та піни, не сильно змінюючи смак продукту.

Гумарабік використовують для виробництва деяких видів гуаші, як добавку до керамічної глазурі та для травлення і захисту зображення у літографічних процесах на друкованих формах.

Як писав "Ми-Україна" раніше, армія Судану та RSF погодилися продовжити чинне перемир’я ще на 72 години.

Головне