Яку загрозу для контрнаступу несе злив секретних документів

Яку загрозу для контрнаступу несе злив секретних документів

Скандал навколо витоку таємної інформації зі спецслужб США не вщухає. Хочу внести певну ясність.

У демократичних країнах за статистикою десь 70% таких витоків влаштовують самі спецслужби. 20% — це недбалість і безглуздість, коли ноут з таємною інфою попри службові інструкції виносять з офісу, а потім забувають у барі. Або якісь хакери заради розваги та самоствердження зламують сервери спецслужби. І лише 10% - це агентурна робота, вербування кротів та ініціативників.

В росії, до речі, така піраміда стоїть догори дриґом: зараз там більшість витоків - це добровільні кроти та завербована агентура.

Так от, є підстави вважати, що ця історія в США - з розряду безглуздості. Реальна чутлива інфа дійсно вийшла назовні, потрапила в мережу, потім її побачили в недоімперії і спробували використати. Відповідно, “відредагували” те, що стосується України і росії, додали власних вигадок і потаємних бажань, і почали поширювати. Звісно, після “редагування” це вже суміш інфи та фейку.

Так, це лажа американців і фактор внутрішньополітичної боротьби у Штатах. Джерело витоку треба знайти і перекрити, і зрозуміло, що цим займаються. Але нічого схожого на катастрофу нема.

Хтось притомний сумнівався, що Штати слідкують за своїми союзниками? Це що, новина? За союзниками взагалі треба слідкувати ретельніше, бо від ворога постійно очікуєш чогось падлючого, а от союзник може встромити ножа в спину зненацька.

Чи є таємницею, що багато країн, які, начебто, на демократичному шляху, готові підігрувати недоімперії? І не тільки з меркантильних міркувань.

Поганий приклад

Візьмемо, наприклад, того ж Лулу да Силва, президента Бразилії. Хто для нього путін? А він є зразком безкарності! Те, що витворяла путінська недоімперія в Ічкерії, Грузії, Сирії — це ж відвертий злочин. А з путіним зустрічалися, ручкалися, про щось домовлялися.

І Лулу, який вже очолював Бразилію, потім потрапив у в’язницю за корупцію, потім був реабілітований і повернувся у владу, хоче бути непідсудним, як путін. А тут за агресію проти України фюрерок отримав ордер на арешт від Гааги. Це потенційна загроза для таких як да Силва, які не можуть існувати без влади. І тому вони будуть підтримувати недоімперію, підтримувати новий світовий порядок за лекалами Китаю і росії, щоб самим претендувати на безкарність.

Контрнаступ?

А що стосується витоку інфи про український контрнаступ, то це взагалі повна дурня. Хтось вірить, що існує за півроку складений детальний план наступу, який сховано у сейфі, поруч з яким чергує спецпризначенець з двома снайперськими рушницями? 

Все, що потрібно з озброєння для наступу, давно визначено і постачається за графіком. І це — публічний процес. А от реальній план наступу виникне десь за тиждень до початку. Тому що буде необхідно врахувати реальну ситуацію на фронтах, скупчення живої силі і техніки, погоду і ще безліч факторів.

Так що давайте краще перейматися тим, на що ми здатні впливати. Наприклад, уважно відслідковуємо діяльність такої собі Антикорупційної Ради з громадських активістів, нещодавно створеної при Міністерстві оборони. Бо наші внутрішні, скажемо так, недолугості є значно більшою загрозою для наступу і подальшої підтримки України, ніж всі скандали ззовні.

Олександр Кочетков, військовий аналітик, експерт з ракетно-ядерного озброєння

Головне