Якщо Twitter набрид: 8 соцмереж для тих, хто не згоден з політикою Ілона Маска

Якщо Twitter набрид: 8 соцмереж для тих, хто не згоден з політикою Ілона Маска

Колишній співзасновник Twitter Джек Дорсі запустив альтернативу цій соцмережі – Bluesky. Як пишуть у ЗМІ, метою було створити платформу, захищену від впливу Ілона Маска, який робить Twitter гіршим із кожним днем. Втім, поки що Bluesky доступний лише на Android і перебуває на стадії бета-тестування. Але для тих, кому вже зараз хочеться змінити “синю пташку” на іншу соцмережу, “Ми-Україна” зробив підбірку аналогів Twitter.

1. Reddit

Reddit вже є популярною соціальною мережею на Заході й має велику аудиторію шанувальників. Але відколи почало зростати невдоволення рішеннями Ілона Маска щодо Twitter, Reddit все частіше стали розглядати як можливу альтернативу “пташці”. Окрім сайту соцмережа доступна у вигляді додатків для Android та iOS.

Сайт створено за моделлю класичних дощок оголошень. Він поділений на підгрупи – subreddits, і ви можете приєднатися до будь-якої, що викликає ваш інтерес. Фактично "сабреддити", являють собою спеціалізовані тематичні спільноти зі своєю унікальною культурою, правилами та набором користувачів.

На платформі можна публікувати різні типи контенту, включаючи текст, зображення, посилання та інші мультимедійні елементи. Завдяки архітектурі Reddit, кожен може приєднатися до інтернет-спільноти, яка найкраще відповідає її потребам та інтересам.

Оскільки кожен subreddit має власні правила, модератор може виключити вас з групи за порушення. Обговорення відбувається ланцюжком: хтось починає тему й далі її коментують інші учасники спільноти.  

Серед можливостей соцмережі:

  • Інтеграція зі сторонніми сервісами, такими як Spotify та Soundcloud, для обміну музикою між користувачами;
  • Оцінювати контент можна плюсами та мінусами (аналоги лайків/дизлайків);
  • Можливість проголосувати за або проти теми чи одного із записів у темі;

2. Tumblr

Tumblr – це онлайн-блог та соціальна мережа, орієнтована на створення спільноти та творче самовираження. Можна користуватись як сайтом, так і застосунками Tumblr Fandom для Android та iOS.

Платформа стала популярною альтернативою Twitter, дозволяючи користувачам висловлювати себе, ділитися контентом, співпрацювати з іншими та створювати спільноти за своїми інтересами.

Tumblr поєднує аспекти традиційних платформ для ведення блогів, таких як WordPress, і сучасних сервісів мікроблогів, таких як Twitter або Instagram. На Tumblr можна публікувати відео, фотографії, GIF-файли, цитати, посилання або аудіозаписи. Платформа також дозволяє налаштовувати блоги з широким спектром тем і інших функцій, таких як домени користувача або редагування HTML. 

Ви можете прокручувати останні записи людей, за якими стежите. Просто клацніть на запис, щоб побачити обговорення та взяти в ньому участь.  Кожен пост містить текст, зображення чи відео. За допомогою прикріплених приміток підписники можуть потім обговорити записи. Також можна зробити репост, розмістивши запис у своїй стрічці, або поділитися ним в інших соцмережах.

У Tumblr ви знайдете:

  • Безліч блогів, на які ви можете передплатити;
  • Інтеграція з Twitter та Facebook;
  • Можливість просувати свої пости, сплативши від 10 до 150 (залежно від кількості бажаних показів). Ці повідомлення будуть вважатись пріоритетними для Tumblr і матимуть особливу позначу;
  • Реклама, якої можна позбутися за $4,99 на місяць або $39,99 на рік;

3. Plurk

Plurk – ще одна соціальна мережа, схожа на Twitter, де ви можете публікувати свої думки та підписуватись на інших. Мобільні додатки для Android та iOS також є.

Однією з його ключових особливостей є хронологічна стрічка. Розробники хотіли зробити її зручнішою та привабливішою, ніж традиційна стрічка новин у соцмережах. Замість того, щоб показувати повідомлення в режимі реального часу, Plurk відображає їх на часовій шкалі, дозволяючи користувачам легко бачити й взаємодіяти з останніми оновленнями від своїх друзів та передплатників.

У Plurk пости називаються "plurks", а користувачі – "plurkers". Вони можуть легко обмінюватися текстовими оновленнями, зображеннями та посиланнями на своїй часовій шкалі та взаємодіяти з повідомленнями інших користувачів за допомогою коментарів, лайків та “повторних публікацій” (як ретвіти у Twitter).

Платформа також пропонує різні варіанти налаштувань, що дозволяють персоналізувати свій профіль відповідно до вподобань користувача. Plurk – хороший варіант для тих, хто шукає свіжий та інноваційний підхід до соціальних мереж.

На жаль, у Plurk є один суттєвий недолік. Модерація контенту слабка, тому ви можете побачити неприйнятні зображення та повідомлення. Тому для неповнолітніх та чутливих людей ми б не радили цю соцмережу.

4. Similar Worlds

Similar Worlds — це платформа, яка розрахована на спілкування з тими користувачами, з якими у вас є щось спільне. Щоб знайти людей, з якими у вас є спільні інтереси, вам потрібно вибрати тему зі списку. Після обрання напрямків (політика, їжа, мистецтво тощо) ви будете бачити відповідні теми обговорень, до яких можете долучитися.

На платформі ви можете публікувати свої думки та історії, читати чужий контент та відповідати на нього у розділі коментарів. У Similar Worlds також можна анонімно поділитися своїми думками. У формі мобільного застосунку соцмережа доступна для Android.

Серед переваг Similar Worlds можна назвати:

  • Чіткий поділ на тематичні категорії;
  • Широкий вибір форумів, до яких ви можете приєднатися;
  • Можливість налаштувати стрічку за власними вподобаннями;
  • Можливість придбати VIP-статус, який дає розширені можливості на кшталт невидимого режиму, підвищений ліміт галереї зображень тощо;
  • Зручні особисті повідомлення, більше схожі на повноцінну електронну пошту.

5. Cohost

Cohost – це нова соціальна мережа, яка ще розвивається. Будь-хто може зареєструватися, але можливо, доведеться почекати один-два дні, перш ніж зможете опублікувати повідомлення. Згідно з FAQ, це є мірою захисту від спаму. 

Як і у Twitter, ви стежите за повідомленнями інших людей, однак записи завжди відображаються в тому порядку, в якому вони були опубліковані, а не в якомусь алгоритмічному списку.

Сторінки створюються навколо конкретних користувачів або тем. Ви можете стежити за сторінкою або за темою і запросити на неї підписку (або хтось може зробити запит на вашу). У будь-якому випадку запит має бути схвалений. Ви також можете шукати й додавати до закладок хеш-теги, якщо шукаєте конкретну тему.

Також існує пакет CoHost Plus, який коштує $5 на місяць або $50 на рік. Платна версія пропонує розширений ліміт завантаження та майбутні функції налаштування.

6. Mastodon

Mastodon часто називають найімовірнішою заміною Twitter, хоча між ними є дуже чіткі відмінності. Ви не приєднуєтеся до соцмережі як такої, а долучаєтеся до певного сервера, яким керує окрема особа чи група осіб. Mastodon може стати чудовою альтернативою Twitter завдяки своїй децентралізованості. Це означає, що жодна компанія чи організація не контролює всю платформу. Mastodon керується мережею незалежних серверів, кожен з яких має свої власні правила та рекомендації спільноти. Це робить Mastodon більш стійким до цензури.

Хоча тут є схожа на “твітерівську” система, де ви можете публікувати повідомлення, які видно всім, хто стежить за вами. На Mastodon ви публікуєте тексти з обмеженням у 500 слів на публікацію. Можна додавати зображення, відео чи аудіофайл.

У дописах вітаються хештеги які можуть допомогти людям знайти ваші пости. Також є застосунки Mastodon для iOS та Android.

Ще одна ключова відмінність полягає в тому, що Mastodon — це програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом. А це означає, що будь-хто може переглядати та робити свій внесок у код. Це робить його більш прозорим та підзвітним, ніж Twitter.

7. Hive Social

Фото з відкритих джерел

Hive Social називають клоном Twitter, оскільки подібність функціонування платформ доволі помітна. Однак наразі немає десктопної версії, соцмережа доступна для iOS та Android.

Ви можете стежити за користувачами, лайкати, коментувати та публікувати їхній контент. Hive Social позиціює себе як зручну соцмережу з хронологічною стрічкою контенту та персоналізованою панеллю управління.

Ви можете прописати свої персональні займенники, знак зодіаку, колірр і навіть музику для профілю, щоб виразити себе.

Втім, оскільки платформа наразі існує у вигляді мобільного додатку, то вважати її повноцінною заміною Twitter не можна. Але якщо ви звикли гортати соцмережі зі смартфону, відсутність Hive Social для Mac та Windows не буде суттєвим недоліком.

Словом, ось що пропонує Hive Social:

  • Мобільний додаток як для IOS, так і для Android;
  • Серйозна увага до індивідуальності та різноманітності користувачів;
  • Комплексна панель інструментів, схожа на Instagram.

8. Post

Post концентрується на контенті новин, і робить це цікавим чином. Ідея полягає в тому, що ви можете знаходити, дивитися, обговорювати та ділитися преміальним контентом новин без підписки або реклами. Натомість якщо ви хочете прочитати статтю ви можете заплатити за цю конкретну статтю.

Post працює за простою системою. Коли ви приєднуєтеся, вам нараховується 50 балів, які ви можете використовувати для читання статті з платним доступом, або для винагороди автора, чиї пости вам подобаються.

Кожен бал коштує один цент і зберігається у віртуальному гаманці. Ви можете купити більше балів за невелику додаткову плату (наприклад, 300 балів коштують $4,20). Вартість читання статті може варіюватись: так, стаття USA Today коштує 1 бал, стаття Reuters — 3 бали тощо. Звісно, можна робити пости з лінками на безплатні матеріали. Цікаво, що окремі автори також можуть перетворювати свої публікації на платний контент.

Отже, платформа Post складається з людей, які коментують статті, або додають посилання на них. В останньому випадку це працює так само як звичайні соцмережі: вас просто перекидає на сайт з матеріалом. Тож якщо для вас Twitter є у першу чергу джерелом новин, то перехід на Post може стати вдалим рішенням.

Нагадаємо, раніше "Ми-Україна" з'ясував, чому Ілон Маск підтримав заклик призупинити розробку штучного інтелекту.

Головне