Велика Британія влітку почне навчати українських пілотів

Британія почне навчати українських пілотів

Велика Британія влітку розпочне навчальну програму для українських пілотів, що вони отримали базову підготовку з використання західної авіації.

Про це повідомляє уряд Великої Британії.

Ще у лютому прем’єр-міністр Ріші Сунак оголосив, що Лондон розробить нову навчальну програму для українських пілотів, щоб підтримати їхнє прагнення “створити нові українські військово-повітряних сили на літаках F-16 за стандартами НАТО”.

Там обіцяють адаптувати програму британських льотчиків, щоб українці отримали навички пілотування, які зможуть застосувати на інших типах літаків.

“Ця підготовка йде пліч-о-пліч із зусиллями Сполученого Королівства щодо співпраці з іншими країнами щодо забезпечення літаків-винищувачів F16, які хоче Україна”, — йдеться у заяві.

Нагадаємо, Велика Британія завершила передачу Україні всіх обіцяних танків Challenger 2 у рамках військової допомоги.

“Я знаю, що всі наші танки прибули до країни… вони всі перебувають у країні. На них провели навчання як тут (у Британії – ред.), так і потім в Україні, і я знаю, що українські війська використовують їх”, – розповів голова Міністерства оборони Британії Бен Воллес у парламенті.

Крім того, Британія цьогоріч підготує втричі більше українських військових. Про це заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко.

“За минулий рік Британія підготувала майже 10 тисяч військових, а цього року ця цифра буде збільшена у 2-3 рази. Минулого року були підготовлені екіпажі вертольотів, екіпажі військових кораблів. Зараз готуються артилеристи, екіпажі танків Challenger. Ми зараз просуваємося, щоб допомогти у підготовці контрнаступу Сил оборони України”, – зазначив він.

Як писав “Ми-Україна” раніше, у Чехії зібрали $2,3 млн на закупівлю РСЗВ RM-70 для України.

Головне