В “Енергоатомі” назвали кількість працівників ЗАЕС, які досі зберігають вірність Україні

Попри те, що окупація ЗАЕС триває ось уже більш як рік, 1500 її співробітників так і не погодились співпрацювати з ворогом. Натомість ще 2700 працівників були вимушені підписати контракти з “Росатомом”.

Про це в ефір “Ми-Україна” розповів очільник “Енергоатому” Петро Котін.

“Вони “винудили” близько 2700 людей і ці люди підписали з ними контракти. Але ще на станції перебувають близько 1500 людей, які постійно працюють на ній – це люди, які наші патріоти, вони продовжують отримувати від нас заробітну платню”, – розповів він.

Як відомо, напередодні “Енергоатом” повідомив про наміри російських загарбників “евакуювати” з Енергодару Запорізької області тих співробітників ЗАЕС, які підписали контракти з ворожим “Росатомом”, та їхніх сімей. На сьогодні на станції катастрофічно не вистачає атомників. Вивезення більшої кількості фахівців загострить і так складну безпекову ситуацію на АЕС попри те, що вона нині перебуває у відключеному стані. 

Водночас керівниця пресцентру ОК “Південь” Наталія Гуменюк розповіла, що так звана “евакуація”, оголошена росіянами минулого тижня, використовується ворогом для убезпечення своїх позицій на тлі очікуваного контрнаступу ЗСУ.

“Вони намагаються евакуювати людей уздовж всієї лінії фронту, де вони прогнозують швидке просування ЗСУ. З цих людей вони створюють “живі щити” на глибших рубежах оборони. Вони обіцяють вивозити людей в Крим, але туди ніхто не доїжджає. Людей лишають там, де можуть бути розташовані підрозділи окупантів”, – пояснила вона.

Як писав “Ми-Україна” раніше, у Херсоні та навколишніх населених пунктах змінять комендантську годину.

Головне