Українців попередили про фейк щодо обмеження виїзду за кордон юнакам від 15 років

Державна прикордонна служба попередила українців про фейк, який шириться мережею щодо обмеження виїзду за кордон юнакам від 15 років. На цьому наголосили у прес-центрі ДПСУ.

“Мережею шириться документ ДПСУ про нібито обмеження виїзду за кордон юнакам від 15 до 18 років. Це – фейк!” – зазначили прикордонники.

У Держприкордонслужбі наголосили, що оприлюднений у мережі “документ” містить безліч помилок, зокрема – русизми. 

Також у Державній прикордонній службі нагадали, що при оформленні осіб на виїзд за кордон керуються відповідною постановою Кабінету Міністрів №57. Вона передбачає обмеження для чоловіків віком 18-60 років щодо виїзду за кордон під час дії режиму воєнного стану. 

“Довіряйте лише офіційним джерелам інформації”, – наголосили у Прикордонній службі.

Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів України заборонив виїзд чиновників за кордон під час воєнного стану, якщо на це немає поважних причин. За рішенням уряду, народні депутати, урядовці, представники місцевої влади, прокурори, судді та багато інших посадовців зможуть перетинати державний кордон лише на підставі службового відрядження.

Як повідомляли “Ми-Україна”, очільник Мінкульту Олександр Ткаченко повідомив, що Міністерство культури і інформаційної політики оновило правила виїзду українських артистів за кордон. Це сталося через те, що стендап-комік Андрій Щегель, який мав від Мінкульту дозвіл на перетин кордону, не повернувся в Україну. При цьому він вихвалявся, що живе у Туреччині в “комфортній психологічній обстановці” як “вільна людина”.

Головне