Україна готує команди на випадок, якщо росія вивезе із ЗАЕС працівників

Дефіцит персоналу на ЗАЕС, який вже спостерігається на найбільші атомній станції в Європі, ще посилиться у разі якщо рф реалізує заплановане та “евакуює” з Енергодару усіх працівників, які підписали контракти з ворожим “Росатомом”.

Як до того кроку готується українська сторона в ефірі “Ми-Україна” розповів очільник “Енергоатому” Петро Котін.

“Персонал на ЗАЕС в дуже важкому стані. Якщо вони вивезуть людей, які підписали контракти, там буде відчуватися нестача персоналу. Зараз готуємо команди вахтовим методом, які зможуть туди заїхати і зможуть на перший період підтримувати безпеку”, – розповів він.

За його словами, 2700 працівників ЗАЕС підписали контракти з “Росатомом”, ще 1500 – зберігають вірність Україні.

Котін додав, що наразі головне питання полягає у тому, як швидко українські військові допустять працівників на ЗАЕС, адже станція повністю замінована.

Нагадаємо, раніше в “Енергоатомі” говорили, що на відновлення роботи ЗАЕС після визволення її з-під окупації піде близько двох місяців. Багато часу потрібно на розмінування як самої станції, так і її міста-супутника Енергодару. Так само довго відбуватиметься і перевірка фахівцям “Енергоатому” справності обладнання та цілісності будівель на станції.

За попередніми оцінками, втрати “Енергоатому” через дії російських окупантів сягнули 32 млрд гривень. Саме на таку суму було зруйновано майна компанії.

Як писав “Ми-Україна” раніше, “єЧерга” вже працює у низці пунктів пропуску та демонструє свою ефективність.

Головне