Зеленський звільнив строковиків у запас: підписано відповідний указ (оновлено)

Зеленський звільнив строковиків у запас: підписано відповідний указ (оновлено)

Президент України Володимир Зеленський наказав звільнити у запас усіх військовослужбовців строкової військової служби. Відповідний указ глави держави №149/2024 було оприлюднено на сайті Офісу президента.

Відповідно до тексту указу глави держави, у запас буде звільнено військовослужбовців строкової військової служби зі Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, строк військової служби яких закінчився під час дії воєнного стану. Звільнення у запас повинно відбутися у  квітні-травні поточного року.

Крім того документ зобов'язує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України забезпечити за заявками Міноборони та МВС перевезення зазначених осіб з додержанням вимог безпеки.

Даний указ набирає чинності з дня його опублікування.

Згодом Володимир Зеленський пояснив процедуру звільнення у запас військовослужбовців строкової військової служби. Вона розпочнеться за кілька тижнів на прохання військового командування та завершиться до квітня.

"Є указ про звільнення в запас строковиків - тих, хто був призваний на військову службу ще до початку повномасштабного вторгнення. Зараз на прохання військового командування потрібно кілька тижнів на підготовчі процедури - на заміну людей з погляду оборонних завдань, і з квітня строковики будуть відправлені в запас. Знаю, що частина з них підписали контракт щодо служби в Силах оборони", - наголосив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський ще наприкінці лютого запропонував Верховній Ради розглянути питання демобілізації строковиків та вніс на розгляд у парламент відповідний закон. Вже наступного дня народні обранці підтримали пропозицію глави держави.

Як повідомляли "Ми-Україна", президент Володимир Зеленський підписав указ про проходження військової служби в Національній гвардії України іноземцями та особами без громадянства. 

Головне