Зеленський зібрав Ставку: говорили про спрощення умов для встановлення сонячних панелей та акумуляторів

Зеленський зібрав Ставку: говорили про спрощення умов для встановлення сонячних панелей та акумуляторів

Президент України Володимир Зеленський зібрав Ставку, на якій доручив уряду розробити умови, що спростять для людей встановлення сонячних панелей та акумуляторів.

Про це він написав у Telegram.

Під час Ставки президент заслухав звіти прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, міністра енергетики Германа Галущенка, голови НАК "Нафтогаз України" Олексія Чернишова та командувача Повітряних сил Миколи Олещука.

Рішенням Ставки доручено уряду розробити умови для спрощення встановлення сонячних панелей та акумуляторів для громадян за допомогою податкових та митних пільг, спеціальних кредитних програм.

Також Зеленський чекає від парламенту стратегії розвитку відновлюваної енергетики та розподіленої генерації на рівні держави. Всі громадські та адміністративні будівлі мають бути оснащені енергоощадними технологіями.

За словами голови держави, сонячні панелі, смартлічильники та системи зберігання енергії мають бути впроваджені якнайшвидше в кожній школі та лікарні. Обласним військовим адміністраціям доручено контролювати це на місцевому рівні.

"Ми активно готуємося до наступного опалювального сезону. Відновлюємо те, що можна відновити, будуємо комплексний захист з інженерних споруд, систем РЕБ та ППО. Працюємо з партнерами над додатковими системами Patriot. Робимо все, щоб російські спроби шантажувати теплом та світлом провалилися", - додав Зеленський.

Як інформував "Ми-Україна" раніше, в "Укренерго" попередили про відключення світла 21 червня.

Головне