Єрмак підтвердив саміт щодо формули миру в Саудівській Аравії

Єрмак підтвердив саміт щодо формули миру в Саудівській Аравії

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак підтвердив, що пройде саміт щодо формули миру Володимира Зеленського в Саудівській Аравії.

Про це він повідомив у виступі на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові в Івано-Франківську. За його словами, перша зустріч в такому форматі, яку готували, вже відбулася в червні у Копенгагені.

"Під час зустрічі, над підготовкою якої працюємо, ми плануємо говорити про десять основоположних пунктів формули миру, впровадження яких дозволить забезпечити не тільки мир для України, але й створить механізми для протидії майбутнім конфліктам у світі", - розповів Єрмак.

Керівник ОП зазначив, що кожен пункт формули миру Зеленського, наразі обговорюється в індивідуальному та груповому форматі з представниками вже понад 50 країн світу практично на щотижневій основі. При цьому саме український мирний план має бути взятий за основу, адже війна точиться на нашій землі.

"В процесі наших консультацій ми прагнемо врахувати будь-які думки та позиції, що не суперечать ключовим принципам міжнародного права та положенням Статуту ООН", - додав він.

Крім того, для реалізації Формули Миру Володимира Зеленського, використовують трифазну структуру:

  • Перша фаза – це зустрічі з послами, акредитованими в Україні, які присвячені докладному розгляду кожного з пунктів формули миру.
  • Друга фаза – Україна ініціює зустрічі радників з національної безпеки з метою пошуку оптимальних формулювань та механізмів імплементації українського мирного плану.
  • Третьою фазою узгодження формули миру стане установчий Глобальний саміт на рівні лідерів держав, який міг би відбутися до кінця року.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, очільник чеського МЗС Деніел Дрейк заявив, що у Саудівській Аравії планують провести саміт щодо України. Чехія вже отримала запрошення на зустріч.

Головне