Випередили Польщу, Швецію та Ізраїль: ЗСУ вперше потрапили у перелік 15-ти найсильніших армій світу

Випередили Польщу, Швецію та Ізраїль: ЗСУ вперше потрапили у перелік 15-ти найсильніших армій світу

Українська армія на тлі повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії потрапила до переліку найпотужніших армій світу та посіла 15 місце. Про це йдеться в рейтингу міжнародної компанії Global Firepower.

Ще рік тому Україна посідала 22 місце в рейтингу. 

"Оскільки Україна продовжує захищатися від Росії, вона підвищила свій індекс за поточний рік завдяки своїй відповіді (на агресію, - ред.), фінансовій та матеріальній підтримці Заходу та впровадженню нових ключових категорій, що сприяють загальному становищу у списку", - повідомили в організації.

Варто зазначити, що сусідами української армії у рейтенгу стали Єгипет (14 місце) та Австралія (16 місце). Ізраїль опинився на 18 місці, сусідня Польща посідає 20-ту сходинку. Також наші Збройні сили України випередили і шведську армію - вона на 37 місці.

Цікаво, що Російська Федерація залишилась на тому ж місці, що і раніше - її армія посідає другу сходинку серед 145 армій світу. 

Компанія зазначила, що російсько-українська війна показала ключові обмеження військового потенціалу Росії.

Щодо першої десятки найсильніших армій світу, то до неї увійшли: США, Росія, Китай, Індія, Великобританія, Південна Корея, Пакистан, Японія, Франція та Італія.

Рейтинг ТОП-20 найсильніших армій світу

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов анонсував потужний наступ української армії навесні 2023 року та пообіцяв, що удари по території росії обов’язково триватимуть. 

Головне