Вибори Путіна: реакція світових лідерів на перемогу диктатора

Вибори Путіна: реакція світових лідерів на перемогу диктатора

Країни світу, зокрема США, Литва, Велика Британія, Латвія, Польща, Чехія та Німеччина, розкритикували російські президентські вибори, у яких переміг володимир путін.

Як повідомляє Reuters, речник Білого дому в Раді Безпеки ООН 17 березня ввечері прокоментував перемогу Путіна на виборах.

"Вочевидь, немає вільних чи чесних виборів — враховуючи, як Путін ув’язнив політичних опонентів і не дозволив іншим кандидатам балотуватися проти нього", — сказав він.

Очільник європейської дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель також розкритикував вибори та їхнє проведення на тимчасово окупованих українських територіях.

"ЄС наголошує, що не визнає і ніколи не визнає ані проведення так званих "виборів" на цих територіях України, ані їхніх результатів. Вони нікчемні і не можуть мати ніяких юридичних наслідків. Політичне керівництво рф і причетні до їхньої організації побачать наслідки таких протиправних дій", - наголосив він.

Він додав, що російські вибори проходили "у дуже обмежених умовах": на тлі репресій проти опозиції, нелояльного громадянського суспільства та незалежних ЗМІ. За словами дипломата, за таких умов багато потенційних кандидатів не мали можливості балотуватися — відповідно, виборці не отримали повноцінного доступу до інформації та реального вибору. 

Такої ж думки притримуються і інші європейські країни. Наприклад, міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що вибори на окупованих росією територіях проходили "з обмеженим вибором" та без спостерігачів ОБСЄ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про "вибори" путіна в росії: як влаштовані, навіщо потрібні та як відреагує світ

Міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс сказав, що Путін "вкрав чергові вибори, але йому не вдасться вкрасти Україну".

"Велика Британія працюватиме з нашими союзниками, щоб зупинити цього лиходія, збільшуючи нашу колективну підтримку України. Як показує історія, ми повинні зупинити диктаторів і автократів, інакше вони крастимуть ще більше”, - написав він.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс наголосив, що вибори в рф відбулися в умовах безпрецедентного обмеження громадянських і політичних прав, тож "не можуть вважатися і називатися виборами".

"Право не може виникнути з беззаконня, а примус, утиски та шахрайство не можуть породити легітимність, яка користується міжнародною повагою. Саме тому ми не вважаємо і не називаємо цю сфальсифіковану та імітаційну процедуру виборами. На жаль, це більше схоже на трагічний фарс", -  сказав він.

Міністр закордонних справ Латвії Кріш’яніс Каріньш назвав російські вибори "позбавленими будь-якої демократичної легітимності", зазначивши, що “особа, відповідальна за найкривавішу війну в Європі з часів Другої світової війни, продовжує своє правління на посаді президента росії”.

У міністерстві закордонних справ Чехії наголосили, що вибори президента росії не “відповідають міжнародним стандартам”, а влада “заздалегідь заглушила всі критичні голоси та опозиційних кандидатів”. Чеське відомство також засудило проведення "виборів" Путіна на тимчасово окупованих територіях України: мовляв, це “черговий прояв російської агресії щодо України”.

"Президентські вибори в росії не можна вважати законними, вільними та чесними", — заявили в міністерстві закордонних справ Польщі.

Окрім цього, у Польщі наголосили, що не визнаватимуть результатів псевдовиборів на ТОТ та розцінюватимуть їх як чергову спробу підірвати незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Зрештою, міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок назвала голосування за Путіна "виборами без вибору".

"Виборчий процес свідчить не лише про безрозсудну поведінку Путіна щодо власного народу, але й суперечить нормам ООН. Так звані "вибори" у частинах України, у частинах Молдови та частинах Грузії суперечать міжнародному праву", — підсумувала вона.

Зазначимо, що деякі країни привітали Путіна з перемогою. Серед них — КНДР, Китай, Іран, Білорусь, Казахстан, Узбекистан та Азербайджан.

Як писав “Ми-Україна”, чинний федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що не надсилатиме Володимиру Путіну листа із привітаннями з нагоди так званої "перемоги" на псевдовиборах президента в рф.

Головне