Великий наступ рф на Харків: у ЦПД пояснили, чому він неможливий

Великий наступ рф на Харків: у ЦПД пояснили, чому він неможливий

Вкидання в медіапростір повідомлень про нібито підготовку російським керівництвом наступу на Харків є елементом пропаганди ворога, націленим на залякування українців. У Центрі протидії дезінформації РНБО наголосили, що у окупантів бракує ресурсів здійснити те, що про що вони говорять.

"У рф немає ресурсів для наступу на Харків. Усі їхні байки про готовність до оточення міста розраховані на внутрішню та зовнішню аудиторію, і є частиною кампанії "пропаганда страху. Розмови про 350 000 військових, яких вони хочуть набрати для цієї задачі, погрози соловйова - поки лише розмови. Це ІПсО", -  прокоментував керівник ЦПД  Андрій Коваленко.

Наразі агресор може лише тероризувати мирне населення обласного центра ракетними ударами, "шахедами" та авіабомбами. Під посилення атак Харкова, які спостерігаться останнім часом, противник і адаптує заяви про "наступ". 

Коваленко підкреслив, що українські оборонці давно готові до усіх потенційних загроз з боку рф. 

Очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов назвав такі наративи ІПСО, спрямованим на підвищення тривоги у людей. 

"Так само це спроба впливу на бізнес, який вирішує, чи лишатися йому на території Харківської області, навіть якщо він не ушкоджений, або все-таки виїздити. Тобто окупант намагається посіяти паніку серед місцевого населення і, можливо, відволікти увагу наших Збройних сил від тих пріоритетних напрямків, які він собі обрав для наступу", - зазначив він в інтерв'ю виданню "Главком".

Як писав "Ми-Україна" раніше, 27 березня окупанти вперше за майже два роки атакували Харків авіабомбою. Руйнувань зазнали дві п'ятиповерхівки, одна чотириповерхівка та три автівки. Травмувань різного ступеня зазнали 19 осіб, з них четверо дітей. Авіаційний обстріл забрав життя 59-річного чоловіка. У Нацполіції зазначили, що по обласному центру прилетів дешевий  аналог крилатої ракети - УМПБ Д-30 СН.

 

Головне