Науковці виявили планету, на якій, ймовірно, є життя

Науковці виявили планету, на якій, ймовірно, є життя

Екзопланета K2-18b може виявитись "живою". Вчені з Університету Кембриджу виявили на органічні сполуки, які, ймовірно були вироблені живими організмами

Інші науковці у цьому сумніваються, тому остаточну відповідь у суперечці надасть космічний інфрачервоний космічний телескоп "Джеймс Вебб", пише The Times.

Супер-земля K2-18b за розмірами удвічі перевищує Землю, її діаметр більший у 2,5 раза. На здійснення повного оберту їй потрібно лише 33 доби, тоді як у Землі на це йде 365 днів. Розташовується ця планета за 124 світлових роки від нашої. 

"Це робить її відносно близьким сусідом за галактичними мірками, хоча зонду знадобиться 2,2 мільйона років, щоб досягти її на швидкості 38 000 миль на годину — швидкості космічного корабля "Вояджер", - пише видання.   

Ще торік "Джеймс Вебб" виявив докази того, що K2-18b може бути "гікеаном", а в її атмосфері є сліди біомаркера диметилсульфіду. Вказана сполука, як стверджують вчені, може бути створена виключно живими організмами. 

"На Землі цей газ має лише одне джерело. Він виробляється лише життям, переважно фітопланктоном у морському середовищі", - пояснили у NASA.

Частина представників наукової спільноти досить скептично сприймають можливість наявності на K2-18b життя, зважаючи на потенційні високі температури на планеті. На їхнє переконання, такі умови можуть довести її океан до стану. Низка вчених допускає також, що екзопланета вкрита не водяним, а лавовим океаном.

Як писав "Ми-Україна", раніше науковці виявили у космічному просторі екзопланету TOI-270 d, яка, ймовірно, повністю вкрита океаном. При цьому вода у ньому може сягати 100 градусів за Цельсієм або і більше. Під час спостережень за небесним тілом дослідники виявили водяну пару, а також наявність хімічних ознак метану та вуглекислого газу в його атмосфері. 

 

 

 

Головне