В Україні можуть зрости тарифи на електроенергію: що про це відомо

В Україні можуть зрости тарифи на електроенергію: що про це відомо

Україні потрібно змінити тарифи на електроенергію, щоб мати змогу повноцінно підготуватися до наступного опалювального сезону. Про це заявив член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко.

За його словами, після постійних ударів по енергосистемі енергетичний ринок Україні потребує збалансування фінансового стану.

"До організаційних кроків для того, аби закрити питання підготовки до зими треба віднести той перелік кроків, якщо його лаконічно сформувати, то він буде звучати дуже просто - заходи по фінансово-економічному збалансуванню роботи ринку електричної енергії", - заявив Бойко.

При цьому він додав, що від початку повномасштабної війни обсяги розподілу та передачі електроенергії в Україні впали на 30%. Тому, за словами представника Укренерго, оператор системи передачі електроенергії та мережеві оператори потребують економічно-збалансованих тарифів.

"Відповідно це призводить до очевидного, але, на жаль, неприємного висновку щодо необхідності, передачі у відповідність цих тарифів, значить до нових реалій. Особливо ці відхилення безумовно суттєво деформували економіку цих підприємств в період масових ракетних обстрілів і відповідно обмежень споживання по регіонах", - пояснив Юрій Бойко. 

Нагадаємо, упродовж зими рф завдала 15 масованих ракетних та 18 атак БПЛА на енергооб’єкти України. Майже всі ключові підстанції магістральних мереж "Укренерго" були атаковані щонайменше по 3-4 рази.

Як повідомляли Ми-Україна, в “Укренерго” назвали умову, за якої в Україні не будуть відключати світло. За словами Володимира Кудрицького, відключень світла не буде, якщо не буде нових серйозних ударів по енергооб’єктах України.

Головне