В Мініреінтеграції запевнили, що всі виплати ВПО будуть збережені до січня 2024 року

В Мініреінтеграції запевнили, що всі виплати ВПО будуть збережені до січня 2024 року

Усі виплати внутрішньо переміщеним особам в Україні будуть збережені мінімум до січня 2024 року. Про це повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” на каналі “Ми-Україна”.

Напередодні ВПО розіслали повідомлення від "Ощадбанку" про те, що їм потрібно до 1 вересня пройти ідентифікацію у відділеннях банку. Однак Верещук наголосила, що нікуди йти не потрібно.

"Дійсно, "Ощадбанк" надіслав повідомлення нашим ВПО. Сьогодні ви можливо побачили уже на сайті є наступне повідомлення, яке говорить, що не потрібно проходити ідентифікацію і не потрібно йти до "Ощадбанку" для цього. Отже, усі виплати ВПО, які на сьогодні є - будуть збережені. Принаймні до січня 2024 року. І для цього не потрібно йти до банку і проходити будь-яку ідентифікацію", - наголосила голова Мінреінтеграції.

Нагадаємо, раніше Ірина Верещук повідомила, що Україні на рік потрібно 72 мільярди гривень для виплат ВПО.

“Якщо ми говоримо по року, то це майже 72 мільярди, які потрібні для того, щоб здійснити виплати для наших ВПО. І очевидно, що потрібно і категорію ввести – ті люди, які до прикладу мають спроможність і можуть не отримувати такі виплати, вони напевно б їх не мали отримувати. Або виїхали за кордон на постійне місце проживання, або повернулися до своїх домівок, як це зараз відбувається подекуди. Отже станом на сьогодні у нас потреба у 72 мільярдах гривень. У державному бюджеті ми маємо їх знайти для виплат”, – наголосила Верещук.

Як повідомляли "Ми-Україна", понад 1 мільйон переселенців змогли знайти нове житло в рамках підтримуваного державою проєкту “Притулок”. Люди, які втекли від війни, отримали його безкоштовно.

Головне