В Міненерго назвали головну причину підняття тарифів на електроенергію

В Міненерго назвали головну причину підняття тарифів на електроенергію

Найголовнішою причиною підняття тарифів на електроенергію в Україні є масовані обстріли росіян по енергетичній інфраструктурі, які спричинили пошкодження.

Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів міністр енергетики України Герман Галущенко.

"Причина насправді єдина – це обстріли нашої енергосистеми минулої зими. Жодна країна світу з цим не стикалася. Зараз ми бачимо те, що та масштабна кампанія з ремонту і відновлення як генерації, так і мереж, потребує фінансування. Крім того, що нам треба відновлюватись, ми теж втратили велику кількість генеруючих потужностей за допомогою яких ми і підтримували відповідний пільговий тариф", - пояснив він.

Мова йде насамперед про Каховську та Запорізьку станції.

За його словами, ситуація з енергосистемою в Україні критична.

"Ми намагалися шукати різні варіанти для того, щоб підготуватися. Якщо ми зараз цього не зробимо, наступної зими ми будемо мати проблеми зі світлом. При чому незалежно від масштабу руйнувань чи обстрілів, ми не зможемо підготуватися до наступної зими. Ми знайшли мінімально можливе підвищення для того, щоб підтримати енергосистему і підготуватися до наступної зими", - пояснив Галущенко.

https://weukraine.tv/novi-taryfy-nomerni-znaky-onlajn-narahuvannya-pensij-shho-zminytsya-u-chervni/

Нагадаємо, в Україні зростуть тарифи на електроенергію вже в червні. За ці кошти влада планує відновити зруйновані росією енергетичні об’єкти, які контролює Україна.

“Електроенергія, як і будь-який товар, має свою вартість. Реальна вартість електроенергії в Україні складає від 4 до 6 грн за кіловат, в залежності від географії поставки. Населення, в свою чергу, сплачує або 1,44 грн за кіловат, або 1,68 в залежності від обсягу споживання. Решта покривається коштом державних виробників електроенергії”, – зазначив генеральний директор АТ “Оператор ринку” Олександр Гавва.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Зеленський обговорив з Шольцом посилення української ППО.

Головне