Уряд заборонив виселяти ВПО вразливих категорій з тимчасового житла на час війни

Уряд заборонив виселяти ВПО вразливих категорій з тимчасового житла на час війни

Кабінет міністрів України заборонив виселяти переселенців вразливих категорій з тимчасового житла під час війни. Інформація про це була оприлюднена на урядовому порталі.

"29 березня Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, затвердженого Постановою КМУ від 29 квітня 2022 року № 495", - йдеться у повідомленні.

В уряді пояснили, що документ передбачає забезпечення окремих категорій ВПО додатковими гарантіями щодо недопущення їх примусового виселення із житла для тимчасового проживання у період дії воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування.

"Таким чином, на внутрішніх переселенців, які належать до вразливих категорій громадян, не буде поширюватись обмеження щодо терміну проживання, яке передбачене абзацом восьмим частини 1 статті 9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".

Такі зміни спрямовані на посилення гарантій правового та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб", - зазначили в уряді.

Як повідомляли "Ми-Україна", в ООН заявляють, що більшість опитаних українських біженців і внутрішньо переміщених осіб (65% і 72% відповідно) все ще мають намір повернутися додому.

 

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.