Україна співпрацюватиме з ФБР щодо російських злочинів, - Костін

Україна співпрацюватиме з ФБР щодо російських злочинів, - Костін

Українські прокурори будуть співпрацювати з Міністерством юстиції США та ФБР щодо російських воєнних злочинів у нашій країні.

Про це заявив генеральний прокурор України Андрій Костін в інтерв'ю "Голосу Америки".

Минулого тижня він зустрівся з генпрокурором США Мерріком Гарландом. Також Костін провів зустріч з двома групами американських правоохоронців – Мін’юстом США та ФБР.

Він розповів про справи пов’язані із російськими злочинами, тому «нетерпляче чекає на результати від цієї співпраці».

"Для мене дуже важливо, щоб не лише Україна та не лише МКС, як міжнародна судова інстанція, переслідували російських військових злочинців. Важливо, щоб їх переслідували й інші держави, особливо США", - сказав він.

Вони планують розслідувати не тільки справи про насильницьку депортацію дітей, але і злочини щодо довкілля та кібератаки.

За його словами, Офіс Генпрокурора розглядати кібератаки як воєнні злочини. Костін говорив про розслідування справ щодо посягання на культурну спадщину України.

Також він вказав, що співпраця не обмежується конкретними справами, а також включає навчання наших прокурорів та слідчих. Костін впевнений, що результати розслідувань викликають міжнародний довіру і отримують визнання міжнародного співтовариства як приклад справедливого правосуддя.

"У цьому наша головна відмінність від держави-агресора", – резюмував український генпрокурор.

Як писав "Ми-Україна" раніше, окупанти засудили до 22 років в’язниці мінометника з “Азову”.

Головне