У росії омбудсмен відвідала 119 українських захисників, які знаходяться у полоні

У росії омбудсмен відвідала 119 українських захисників, які знаходяться у полоні

У росії відвідали 119 українських захисників, що перебувають у полоні окупантів. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. 

За його даними, візит до українських полонених відбувся відповідно до домовленостей з представниками рф.

"На росії відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні. Це вдалося зробити через взаємні домовленості Офісів Уповноваженого в Україні та рф. Ми відвідали таку ж кількість російських військових, які перебувають у полоні на території нашої держави", - зазначив Лубінець.

Він наголосив, що під час зустрічі з російськими полоненими вони підтвердили - Україна дотримується Женевських конвенцій.

"Кожен військовополонений ситий, забезпечений гігієнічними засобами, має право на працю, має можливість виходити на прогулянки. Щодо медичної допомоги, то вона також надається за зверненнями військовополонених", - наголосив Лубінець.

Крім того він розповів, що українським полоненим навіть дали поспілкуватися з рідними.

"Росіяни, своєю чергою, поспілкувалися із нашими захисниками. З їх слів, медичну допомогу вони також надають і була можливість здійснити телефонні дзвінки родичам. Полонені українські воїни записали відеозвернення рідним, які невдовзі передадуть адресатам", - зазначив український омбудсмен.

Як повідомляли "Ми-Україна", суд у російському Ростові-на-Дону на 19 років відправив у колонію суворого режиму українського військовополоненого Антона Чередника. Українець потрапив у полон навесні 2022 року в Маріуполі.

Головне