Стефанішина про заяву Євроради щодо України: Не очікували, що рішення буде настільки "чистим"

Стефанішина про заяву Євроради щодо України: Не очікували, що рішення буде настільки

Україна навіть не очікувала, що рішення Європейської Ради щодо переговорів про вступ в ЄС буде настільки "чистим". Про це в ефірі національному телемарафону "Єдині новини" розповіла віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

"Насправді ми навіть не очікували, що рішення буде настільки, якщо можна сказати, "чистим". Тому що, власне, та пропозиція щодо рішення, яка була представлена президентом Євроради Шарлем Мішелем на розсуд лідерів, в такому вигляді і була повністю ухвалена. Тобто "рішення про відкриття переговорів про членство для України і Молдови, крапка". Без будь-яких умовностей. І перехід до наступних процедур", - зазначила Стефанішина.

Також вона додала, що європейська влада сама до останнього не вірила, що рішення про переговори щодо членства України в ЄС буде ухвалено.

"Коли вже буде повністю оцінено всі сім кроків, це вже деталі. У нас вже пропрацьовані алгоритми дій разом з Єврокомісією. Але менше з тим, це рішення, в яке не вірила сама Європа. Сама Європа не вірила, що вони спроможні на таке лідерство. Але дійсно це був той момент, коли треба було захистити цінності. І всі 26 лідерів Європейського Союзу стали як один на захист сильної Європи, Європи, в яку рухаємося ми. Безумовно, дискусії достатньо були тривалими. Зараз ще тривають перемовини щодо фінансової рамки для України. Але історичне рішення ухвалено і ми рухаємося далі", - наголосила Ольга Стефанішина.

Разом з тим вона привітала колег з Молдови, які теж отримали позитивне рішення Євроради про початок переговорів щодо вступу в ЄС.

"Ми разом йшли до цього дня", - зазначила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Як повідомляли "Ми-Україна" ввечері 14 грудня президент Європейської Ради Шарль Мішель оголосив про рішення Євроради почати переговори про вступ України та Молдови у Європейських Союз. Водночас Грузії вирішили надати статус кандидата на членство у ЄС.

Головне