Розсипане зерно на кордоні: у ЦПД пояснили, хто стоїть за цим вчинком

Розсипане зерно на кордоні: у ЦПД пояснили, хто стоїть за цим вчинком

Польські мітингарі напередодні, 11 лютого, зупинили на під'їзді до пункту пропуску "Дорогуськ" декілька українських фур з українським зерном та висипали з напівпричепів вантаж. Організатором цієї акції виступив Рафал Меклер, повідомляє Центр протидії дезінформації.

У ЦПД роз'яснили, що ця особа добре відома у Польщі, оскільки є головою люблінського осередку євроскептичної партії "Конфедерація свободи й незалежності". Самі він є одним з натхненників протестів на польсько-українському кордоні, а також керівником однієї з місцевих логістичних компаній.

Партія "Конфедерація" не користується популярністю серед поляків, оскільки виступає за виведення Польщі зі складу Євросоюзу та зближення з Москвою.

"Чергова акція Меклера вочевидь відповідає інтересам рф, яка зацікавлена у конфлікті між українцями й поляками та зменшенні підтримки України з боку ЄС. Крім того, ця акція стала в пригоді напівкримінальним польським колам, яких підозрюють у рейдерських схемах на ринку перевезень в ЄС", - інформує ЦПД.

Нагадаємо, польські страйкарі 12 лютого продовжують блокувати два пункти пропуску на польсько-українському кордоні. Йдеться про КПП "Ягодин" і "Рава-Руська", пункт перетину "Шегині" раніше був розблокований. Станом на ранок через дії поляків на кордоні застрягли понад 1000 фур

Як писав "Ми-Україна" раніше, напередодні польські фермери анонсували початок протестів на ще двох пунктах пропуску на додачу до "Ягодина" і "Рави-Руської". Вони заявили про наміри обмежити рух на напрямках "Устилуг – Зосин" і "Угринів – Долгобичув".

Головне