Норвегія передає Україні вісім MLRS і три радари Arthur

Норвегія передає Україні вісім MLRS і три радари Arthur

Норвегія передасть Україні три радари Arthur та вісім далекобійних реактивних артилерійських установок типу MLRS. Допомога виділиться в тісній співпраці країни з Великою Британією.

Про це повідомив голова Міністерства оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам. Він заявив, що Україні потрібно більше зброї, аби здолати агресора.

"Ми маємо продовжувати підтримувати Україну, щоб вона могла продовжувати свою боротьбу за свободу та незалежність. Необхідно більше озброєнь, і це ті потужності, які дуже потрібні для України, яких ми не змогли б надати без тісної співпраці з Великобританією", - йдеться у повідомленні.

За словами міністра, ця зброя мала великий вплив на війну. Вона дала Україні можливість атакувати російські лінії постачання, а також вивести з ладу низку важливих цілей за лінією фронту.

Норвегія також ухвалила рішення передати Україні три радари Arthur зі складу оборонного відомства. Ці радари використовуються для виявлення ворожої артилерії. Раніше подібні радари Україні передавала також Британія.

"Український народ показав вражаючу стійкість. Їхня боротьба - це і наша боротьба - за свободу, демократію та безпеку", - додав очільник норвезького Міноборони.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Норвегія оголосила 15 російський дипломатів персонами нон ґрата. Їх планують найближчим часом вислати з країни. У норвезькому зовнішньополітичному відомстві наголосили, що ці люди займалися шпигунською діяльністю під дипломатичним прикриттям. Це вдалося з’ясувати у ході тривалого стеження за ними. 

Головне