Мова йде про тижні: Подоляк назвав терміни надання Україні бойових літаків 

Мова йде про тижні: Подоляк назвав терміни надання Україні бойових літаків 

Сили оборони гостро потребують надання Україні бойових літаків. Переговори щодо винищувачів нині перебувають в активній фазі, чекати на позитивне рішення залишилось недовго. Йдеться про тижні.

Про це в ефірі “Ми-Україна” розповів радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк.

За його словами, саме винищувачі та штурмова авіація нині є одним з ключових елементів, потрібних для подальшого ведення ефективної війни. 

“Сьогодні залишися ще єдиний інструмент, якого в нас немає - це винищувачі та штурмова авіація або ударні гвинтокрили, такі як Apache, щоб прикривати наші штурмові бригади.Це вже абсолютна активна опція на столі переговорів. Як думаю, що термін - це тижні”, - зазначив він. 

Він додав, що відстань в переговорних процесах стала набагато коротшою, ніж була на початку війни. За словами Подоляка, нині влада веде переговори про надання Україні бойових літаків з усіма країнами, які мають на озброєнні F-16. Конкретно про які держави йдеться він не сказав, зазначив, що варто залишити їм пріоритетне право самим про це оголосити.

Також Подоляк переконаний, що услід за згодою США передати нам  ракети підвищеної дальності (на 150 км), не забариться і рішення щодо інших модифікацій ракет на 200-300 км. 

Нагадаємо, британський уряд у середу, 8 лютого, оголосив, що почне тренування українських пілотів для того, щоб українці могли використовувати “бойові літаки, літаки-винищувачі стандартів НАТО”.

В ході виступу в парламенті Британії глава держави передав його спікеру шолом українського льотчика з написом: "Ми маємо свободу, дайте нам крила, щоб захистити її".

Як писав "Ми-Україна" раніше, віцепрем’єрка Ірина Верещук повідомила, що дуже скоро українські відомства почнуть готувати кадровий резерв для Криму. Йдеться про правоохоронні органи, працівників юстиції, освітян та інших державних службовців. За її словами, з точки зору реінтеграції Крим має низку особливостей, на які потрібно зважати. Це і значна кількість населення, і тривалий період тимчасової окупації. Усе це потрібно врахувати як при розробці законодавчої бази, так і під час реінтеграції на практиці.

Головне