Міжнародна ізоляція посилюється: Кулеба заявив про виключення росії з Дунайської комісії

Міжнародна ізоляція посилюється: Кулеба заявив про виключення росії з Дунайської комісії

Державу-агресора росію виключили з Дунайської комісії. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

Він також додав, що міжнародна ізоляція держави-агресора продовжує посилюватися.

"Дунайська комісія, одна з найстаріших міжнародних організацій у світі, на своїй 100-й ювілейній сесії минулого грудня, під час першого українського головування, вирішила, що дії росії несумісні з Белградською конвенцією.

росія мала час до 29 лютого самостійно вийти з організації. Однак на це агресору не вистачило мужності. У результаті з сьогоднішнього дня країни-члени комісії більше не будуть офіційно визнавати свої зобов’язання перед росією згідно з установчою Белградською конвенцією", - зазначив очільник українського зовнішньополітичного відомства.

Крім того він повідомив, що росію оштрафували за несплату внесків після позбавлення її повноважень у цій організації в березні 2022 року. Це сталося вперше.

"Я дякую Дунайській комісії, нашим дунайським партнерам і всім, хто допоміг ухвалити це історичне рішення. Я закликаю всі міжнародні організації наслідувати цей приклад, ізолювати російських дипломатів і вигнати росію. Агресорам і терористам не місце на жодних авторитетних міжнародних форумах", - заявив Дмитро Кулеба.

Як повідомляли "Ми-Україна", держави-учасниці ОБСЄ з ініціативи України активували "Московський механізм" щодо українських цивільних заручників, яких утримує росія. 

Головне