Двійники не путіна: десять історій про високопоставлених дублерів у світовій політиці

Двійники не путіна: десять історій про високопоставлених дублерів у світовій політиці

Німецьке видання Bild порівняло кілька відео та фото володимира путіна та підтверджує: двійник в нього є. Риси обличчя, вуха і навіть зріст у справжнього та несправжнього путіна відрізняються.

Двійник, зокрема, нещодавно відвідував Маріуполь та Херсонщину. Саме фейковий путін у грудні минулого року зустрічався із президентом Таджикистану Емомалі Рахмоном, відвідував у січні Ломоносівський університет та літав на похорон екс-президента Башкортостану. Реальний останнім часом ощасливив своєю присутністю лідера КНР Сі Цзіньпіна та власних міністрів у кремлі.

Офіційно про наявність двійника чи двійників можемо ніколи не дізнатися. Так само, як і про дублерів інших політиків, державних лідерів, диктаторів, військових. Хоча даних, від чуток до фактів, щодо деяких є чимало.

Йосип Сталін

Щодо двійника радянського диктатора сумнівів немає. Дагестанець Фелікс Дадаєв, що на 45 років молодший за Сталіна, відверто розповів про свою роботу 12 років тому у своїй автобіографії. Проте у ній він каже, що був одним із чотирьох дублерів, яких найняли аби зображати керманича СРСР під час пересування у кортежах, на мітингах, у кінохроніці. Сталін боявся за своє життя, але також мав не надто вражаючу зовнішність: обличчя із наслідками віспи, суху руку, погані через паління зуби.

Дадаєв, якому зараз 100 років, є артистом. У 16 років увійшов до Державної капели співу і танцю України, а під час Другої світової увійшов до концертної бригади. У 1942 році був поранений в боях за Грозний. Місце двійника йому запропонували у 1943 р. Хлопець, якому тоді виповнилося 20 років, через війну виглядав набагато старшим за свій вік. Решту зробили грим, акторська майстерність та тривале навчання, подекуди під керівництвом Лаврентія Берії.

Дадаєв та Сталін

Піднесення культу особистості Сталіна відбулося вже після Другої світової, у 1949 році, коли стан здоров’я вже не дозволяв йому особисто бути присутнім на багатьох заходах. Там, де не було його, були всі варіанти ілюзій: портрети, нагадування, кінохроніки, що можна порівняти із світською хронікою. Зокрема, із відвідуванням театрів. Саме тоді використовували двійників, серед яких і Дадаєва.

"Один я був липовий. Охорона, все було справжнім. Подвійна охорона", - розповідає Дадаєв.

Він був одним із небагатьох, хто першим дізнався про інсульт Сталіна – 3 березня 1953 р. Спецслужби хотіли, аби Дадаєв ще раз зіграв свою роль, бо новину про стан здоров’я вождя ще не знали як подати громадськості. Але після смерті диктатора потреба у цьому зникла.

https://www.youtube.com/watch?v=DHFG_BT0J34

Бернард Монтгомері

Монтгомері, британський генерал, у 1944 р. став командувачем сухопутних військ союзників під час висадки у Нормандії. У 1943 р. він командував восьмою британською армією, що висаджувалася на Сицилію, а потім першою – на материкову Італію.

Було очевидним: де і коли з’явиться Монті, там варто шукати й відповідь на запитання де і коли буде наступна висадка. Німців треба було дезорієнтувати щодо планів, і на початку 1944 р. розпочалася реалізація масштабного плану "Охоронець", який мав змусити німців думати, що висадка союзників у Франції відбудеться пізніше.

Хибне уявлення про місцезнаходження Монті було його частиною – операцією Copperhead – "Мідянка". Військовий, актор Кліфтон Джеймс, що був схожий на Монтгомері, муляв очі німецькій розвідці у Гібралтарі, в Алжирі. Обман було здійснено за десять днів до Дня Д (6 червня 1944 р.) Хоча немає остаточної впевненості, що це якось вплинуло на думку нацистів, але основні зусилля під час висадки союзників вони все ж сконцентрували у Кале. Тоді як висадка відбулася в районі між Шербуром та Гавром.

Кліфтон Джеймс (помер у 1963 р.) служив під час Першої світової. Після неї займався акторською майстерністю, а на Другу світову пішов добровольцем. Під час боїв втратив один палець, і для зображення Монтгомері йому створили достовірну накладку. Знайшли Джеймса через його участь у армійській постановці та завдяки світлині в армейській газеті у 1940 р. Після війни Джеймс написав книгу "Я був двійником Монті", за якою знято фільм.

Бернард Монтгомері та Кліфтон Джеймс

Але окрім нього раніше Монті зображав ще й сержант "Текс" Бенвел (помер у 1999 р.). Він імітував сидячого генерала, бо був вищим на зріст, у автівках, роз’їжджаючи Північною Африкою. Завдання "Текса" було тим самим, що й Джеймса – бути не там, де Монті, та дезорієнтувати німецьку розвідку. Проте двійнику це набридло, у "Мідянці" він участі не брав і повернувся на фронт. У 1944 р. його взяли у полон, німці двічі імітували його розстріл, тримали у концтаборах, звідки його звільнили радянські війська у 1945 р.

Вінстон Черчилль

Найвидатніший британець всіх часів, двічі прем’єр Великої Британії Вінстон Черчилль багато у чому завдячує своєму статусу блискучим промовам. А ось щодо деяких військових, зокрема й двох видатних: "Ми будемо битися на пляжах" (червень 1949 р.) та "Це була їхня найкраща година" (липень 1940 р.), є суперечки.

https://www.youtube.com/watch?v=Z61PlUkR2dw

Начебто у Черчилля був голосовий двійник – актор Норман Шеллі. Перед парламентом ці промови однозначно проголошував сам прем’єр. Але версії для радіо – Шеллі.

https://www.youtube.com/watch?v=lVoSTeILVT8

Активно поширює таку інформацію особистість не надто приємна – письменник, що заперечує Голокост, Девід Ірвінг. Але чутки не взялися не звідки. Про те, що принаймні тричі, коли Черчилль почувався недобре, був за кордоном, не міг навідати студію звукозапису, Норман Шеллі начитував промови за прем’єра, актор говорив сам наприкінці 70-х. Це підтверджував колишній продюсер та ведучий ВВС Тревор Хілл. У 2000 р. син актора Ентоні знайшов вдома запис промови "Ми будемо битися на пляжах" із маркуванням: "ВВС, Черчилль: промова. Артист Норман Шеллі, 7 вересня 1942 р."

Проте більшість своїх промов Черчилль все одно перезаписав у 1949 р. Частіше відтворюють саме ці, більш пізні записи.

Фідель Кастро

Незважаючи на суперечливість, Фідель Кастро був легендарною особистістю. А навколо таких є чимало міфів. Такі є про понад 600 спроб вбивства. Звідти й упевненість у наявності в нього двійників.

Про людей, що грали роль Кастро, як про даність, пише у своїй книзі "Подвійне життя Фіделя Кастро: мої 17 років особистого охоронця El Lider Maximo" Хуан Рейнальдо Санчес. Чим саме займався Санчес зрозуміло із назви книги. У 1994 р. він намагався звільнитися, але вдалося втекти тільки у 2008 р.

Кастро і Санчес

Колишній охоронець констатує, що двійник знадобився на початку 80-х. Тоді Санчес побачив на брюках Кастро слідки калу і зрозумів, що кубинський лідер хворий. Той кілька місяців відновлювався після лікування ракової виразки у кишківнику і знадобилася заміна. Наступний період залучення двійника до роботи – у 1992 р., коли Кастро знову захворів. Напередодні Санчес бачив його із плямами крові на спині.

Мухаммаду Бухарі

Нігерійський президент очолив країну за результатами виборів у 2015 р. вже у досить поважному віці – 72 роки. Проблеми із здоров’ям замовчувалися, але у 2017 р. далися взнаки. Тоді Бухарі взяв кількамісячну медичну відпустку для лікування у Великий Британії від хвороби, яку не став називати.

Відтоді й почалася історія із двійником. Соцмережі, а саме акаунти високопосадовців Нігерії, вибухнули постами про те, що президент помер, а замість нього повернувся самозванець – суданець на ім’я Джубріл.

У 2019 р. відбулися перевибори. Але протягом усієї кампанії опоненти педалювали так остаточно і не підтверджену тему двійника, а президент це заперечував. Доказами були зображення, на яких Бухарі до хвороби має гірший вигляд, ніж після неї, руки більш гладкі і, наче, не співпадає форма вух. Вочевидь Бухарі у своїх запереченнях виявився більш переконливим, ніж опоненти, бо вибори виграв.

Борис Єльцин

Перший президент росії мав проблеми із серцем та у 1996 р., одразу після виборів, йому зробили операцію із шунтування. Пішли чутки про те, що під час неї він помер, і, за погодженням найближчого оточення – "Сім’ї", обов’язки президента виконував або двійник, або двійники.

Тоді в росії ще дозволяли вільно інтерпретувати події і давати можливість висловитися багатьом. У тому числі й прибічникам теорії змов. Опозиційно налаштований політик та публіцист Юрій Мухин доводив наявність двійника офіційними фотозображеннями, на яких у Єльцина наявні всі пальці на руках, тоді як у дитинстві через вибух гранати він втратив кілька. Форма вух також видавалася різною. Про цю теорію Мухін написав у книзі "Код Єльцина".

У 1998 р. депутат держдуми Олександр Салій (помер у 2013 р.) навіть подавав запит про створення комісії щодо розслідування історії про двійники. Але необхідну кількість голосів на підтримку не знайшлося.

Хусейни Саддам та Удай

Де диктатура, там історії про двійників. Щодо сім’ї Саддама Хусейна – історія подвійна, бо їх приписують як йому, так і його сину Удаю.

Коли Хусейна схопили у 2003 р., американська адміністрація наполягла на ідентифікації, бо була переконана у наявності "дублів".

"Знаючи, що його двійники застосовували пластичну хірургію і цілком могли зробити дублікати татуювань, кульових дірок і різноманітних родимок, які створювали б враження, що вони – Саддам Хусейн, було прийнято рішення публічно ідентифікувати його", - заявив тоді міністр оборони США Дональд Рамсфельд.

У США констатували, що ерзац-Саддами були, але про їхню долю нічого не відомо. А ось із його сином Удаєм вийшла історія, гідна екранізації.

У 2011 році вийшов фільм "Двійник диявола" за автобіографічною книгою Латіфа Яхіа. Він стверджує, що став двійником старшого сині Саддама після Ірано-іракської війни, але втік з країни наприкінці 90-х років. Удей, за версією Латіфа, був уособленням зла, на відміну від двійника.

Проте історія Яхіа ставиться під сумнів, бо у розповіді багато суперечностей. До того ж наявність у Удея двійників заперечують опитані журналістами особи, що були близькими до родини. Дізнатися версію Удея неможливо, бо він та його молодший брат Кусей загинули внаслідок штурму американцями їхньої вілли у Мосулі в липні 2003 р.

Єлизавета II

Елла Слек геть не схожа на Єлизавету другу, проте протягом 30 років більше 50 разів заступала її. Але це найнудніша історія серед решти про двійників.

Пані Слек з початку 80-х років виконувала обов’язки королеви як статистка під час репетицій важливих заходів і тільки заради допомоги організаторам. Про якісь публічні появи і не йдеться, хоча таблоїди під час пандемії коронавірусу розповсюджували й такі чутки.

https://www.youtube.com/watch?v=jnNPDQWkCRI

Кім Чен Ин

Північнокорейські лідери Кіми так любили і люблять переписувати власну сімейну історію, що напрошуються на теорію про двійників.

У 1986 р. народився дуже достовірний слух про те, що Кім Ір Сен, засновник правлячої диктаторської династії, убитий. Про це сповістили північнокорейські гучномовці на кордоні з Південною Кореєю. Але потім вождь з'явився на офіційному заході живий та здоровий. Помер Кім Ір Сен через вісім років після цього. Але заздалегідь визначив заступника.

Юрій Ірсеньєвич Кім – Кім Чен Ір народився в роки партизанської антияпонської діяльності батька в Хабаровському краї 16 лютого 1941 року. Звідси й ім'я Юрій. Але це версія неофіційна. За офіційною, Кім Чен Ір народився на схилі гори Священної гори Революції Пектусан і на небі в той день було дві веселки та загорілася яскрава зірка.

Красиву історію створили спеціально під Кім Чен Іра, який ще за часів правління батька очолював пропагандистський апарат. У 2008 році в ЗМІ мусувалася інформація, що він помер ще у 2003 р., а політичну діяльність ведуть його двійники.

Насправді Кім Чен Ір помер 17 грудня 2011 р. , а наступником став молодший з трьох офіційно визнаних синів – Кім Чен Ин.

У квітні 2020 р. через тривалу відсутність на людях з’явилися чутки про смерть Кім Чен Ина. У травні того ж року британський таблоїд The Sun опублікував відео на якому диктатор спілкується із двома дуже схожими на нього чоловіками, ще й одягненими та підстриженими так само.

https://www.youtube.com/watch?v=PH7COia6ZAM

Ролик було зроблено за три роки до публікації. З того часу теорія про використання Кім Чен Ином двійників викликає менше заперечень.

Раніше "Ми Україна" розповідав про 23 президентів різних країн, яких за останні десять років було визнано винними в суді за скоєння різних злочинів.

Головне