Добірка корисних реєстрів, баз даних та сервісів: де можуть знадобитись та як користуватись

Добірка корисних реєстрів, баз даних та сервісів: де можуть знадобитись та як користуватись

Цифровізація або діджиталізація чи не кожного дня відкриває нові можливості для пошуку інформації. З'являється чи відкриваються нові реєстри та бази, які можуть знадобитися за певних обставин, і значно полегшити життя. Адже інформацію не доведеться отримувати офлайн, через запити та після довгого очікування. "Ми – Україна" зібрав посилання на найкорисніші відкриті ресурси із поясненнями про доступ та наявні там дані.

Електронний підпис

Наявність ключа – кваліфікованого електронного підпису – потрібна для входу до багатьох даних та реєстрів. І для того, щоб отримати КЕП офлайн може стати у нагоді один з таких – Електронний реєстр чинних, блокованих та скасованих сертифікатів відкритих ключів.

Проте через "Дію" чи "Приват" КЕП можна зробити онлайн і зовсім не складно. Треба тільки зберігати після отримання ключ на флешці та не забувати, що електронний ключ потребує оновлення. Його термін – до двох років.

Нерухомість та земля

За КЕП можна отримати доступ до інформації з Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Витяг з нього платний – 30 грн і він є підтвердженням прав на нерухомість.

Корисними будуть дані Мінюсту про держреєстраторів, які в умовах воєнного стану проводять держреєстрацію. У переліках за регіонами можна знайти назву та номери телефонів. Знадобиться ця інформація в разі пошкодження чи знищення житла через війну. Тільки в разі реєстрації можна подавати заяви на компенсацію.

З питань безпеки публічний доступ до кадастрової карти та картфонду зараз закритий. Але у Держгеокадастру є такі електронні сервіси:

  • з авторизацією: відомості Державного земельного кадастру (ДЗК), інформація про суб'єкт речового права у ДЗК, довідка про осіб, які отримали доступ до суб'єкта речового права у ДЗК, відомості з документації із землеустрою, витяг з реєстру інженерів-землевпорядників;
  • без авторизації: витяг з Держреєстрів сертифікованих інженерів-геодезистів, інженерів-землевпорядників, оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок.

Завдяки Єдиній базі даних про оцінку можна сформувати е-Довідку про оціночну вартість об'єкту нерухомості, яка потрібна для операцій з нею. Для доступу в кабінет потрібен КЕП.

Архітектори, проектувальники, експерти, інженери технічного нагляду із спеціалізацією, кваліфікаційним рівнем та ПІБ є у Реєстрі атестованих осіб. Шукати можна за регіоном та професією.

Але ще зручніше отримати ці дані та багато іншої інформації у Реєстрі будівельної діяльності. Тут можна знайти:

  • декларативні та дозвільні документи. Можна перевірити статус за номером;
  • будівельну документацію: будівельні паспорти, містобудівні умови та обмеження, проектна та кошторисна документація, експертизи проектів, акти готовності до експлуатації;
  • дані щодо енергоефективності: атестаційні комісії, фахівці з аудиту будівель та інженерних систем, звіти про обстеження, сертифікати та висновки з моніторингу;
  • учасників будівництва: ліцензіати, експертні організації, інвентаризатори, проектні організації;
  • організації в сфері містобудування та архітектури: органи державного архітектурно-будівельного контролю, саморегулівні організації, органи з присвоєння адрес.

Освіта

Корисною для використання є Єдина державна електронна база з питань освіти. Окрім доступу до системи ВСТУП, перевірки сертифікатів НМТ, вона надає можливість використовувати п'ять реєстрів:

  • суб'єктів освітньої діяльності. Поки маємо щодо закладів вищої освіти. Можна знайти код, адресу, телефон, ПІБ керівника;
  • документів про освіту. За серією, номером, ім'ям та прізвищем можна шукати атестати і дипломи, які видані після 2000 р. В реєстрі немає документів про випускників військових навальних закладів;
  • студентських та учнівських квитків. Пошук за серією, номером, прізвищем та ім'ям;
  • сертифікатів ЗНО. Перевірити можна за роком, коли отриманий, номером, ім'ям та прізвищем;
  • педагогічних працівників. В реєстрі сертифіковані педагоги, тому пошук за номером сертифіката, роком, коли був виданий, прізвищем та ім'ям.

Підприємництво, податки, фінанси

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань дає можливість отримати інформацію про них: ЄДРПОУ, адреса, статус, повне найменування, форма власності, організаційно-правова структура, уповноважена особа. Безкоштовно щодо ФОП інформацію можна найти за прізвищем, податковим номером, серією та номером паспорта. Щодо юросіб за найменуванням, ЄДРПОУ. Платно (130 грн) можна отримати витяг з реєстру.

Хоча на час воєнного стану доступ до податкових реєстрів обмежений, до деяких платникам податків його відкрили. Через електронний кабінет платника податків із КЕП можна отримати дані з реєстрів платників єдиного податку, платників ПДВ, неприбуткових установ і організацій. Завдяки ним можна перевірити статус свого контрагента.

З них також можна отримати витяги. З реєстру платників ЄП, зокрема, він потрібен при нарахуванні доходу ФОПу – за його наявності не треба утримувати ПДФО та військовий збір.

Є кілька реєстрів, які веде Національний банк. Але на час воєнного стану доступ до деяких з них, зокрема, колекторів, небанківських фінустанов. А от інформація з Реєстрів пунктів обміну валют є відкритою, доступною та оновлюється. Там можна знайти коди НБУ, ЄДРПОУ, індекс, адресу, населений пункт.

Також є інформація про банківські ліцензії, у тому числі й щодо ліквідованих установ і тих, які знаходяться у процесі ліквідації.

Медицина

За допомогою ресурсу Helsi можна обрати лікаря, який укладає декларації, а через Health24 знайти того, який найближчий до місця знаходження. В обох випадках треба буде "засвітити" свій номер телефону.

За ЄДРПОУ підприємства можна отримати інформацію з двох реєстрів:

  • Ліцензійний реєстр на право здійснення господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів
  • Реєстр осіб відповідальних за введення медичних виробів у обіг

Враховуючи те, що близько 60% лікарських засобів зараз є рецептурними, у нагоді може стати відкритий Державний реєстр лікарських засобів України. Там препарати можна шукати за назвою чи складом діючих речовин. В результаті пошуку у формі таблиці випадуть ті, які мають реєстраційне посвідчення. Крайня ліва колонка таблиці – це активне посилання на реєстраційне посвідчення. Клікнувши, отримуємо інформацію включно із умовами відпуску: за рецептом чи без нього.

Право

643 державні нотаріуси та понад 5,5 тис приватних є у Єдиному реєстрі нотаріусів. Пошук можна здійснювати як за прізвищем, так і за адресою.

За ПІБ, номером посвідчення чи виконавчим округом можна отримати інформацію (адресу, номер телефона) з Єдиного реєстру приватних виконавців.

З пошуком державних виконавців все складніше. Відділи державної виконавчої служби доведеться шукати на сайтах міжрегіональних управлінь Мінюсту. Їхній перелік із зазначенням областей, які відносяться до їхньої сфери управління, за посиланням.

Інформаційно-аналітична система "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості" надає можливість за допомогою КЕП, "Дії. Підпис" чи BankID отримати довідку у формі витягу про судимість та обмеження, передбачені кримінальним процесуальним законодавством. Тобто про наявність чи відсутність таких. Також можна перевірити вже видану довідку.

За прізвищем, ім'ям та реєстраційним номером платника податків можна отримати інформацію з Єдиного реєстру боржників. Перевіряти інформацію звідти варто періодично, бо виконавче провадження може відбуватися через дрібні борги, наприклад, карткові чи в разі несплати штрафу. А сам боржник про це буває, що і не знає. Щодо фізосіб результати у пошуку стосуватимуться документу про виконавче провадження, його номеру та категорії стягнення.

Єдиний реєстр досудових розслідувань можна знайти за посиланням, але він не є відкритим. Запит на витяг з нього, а такі потрібні, зокрема, в разі втрати паспорта і оформлення нового, треба робити через поліцію.

Відкритим та доступним, але доволі складним у використанні, є Єдиний державний реєстр судових рішень. Складність у великій кількості параметрів пошуку: за судом та суддями (регіон, найменування, інстанція, ПІБ), судовим рішенням (періодом ухвалення, надходження, формою, реєстраційним номером), судовою справою (форма судочинства, категорія, номер справи, статуси сторін). Проте вводити потрібно не усі. До того ж є можливість пошуку за контекстом, наприклад, за прізвищем.

Серед сервісів МВС є такі корисні:

  • інформація про зниклих громадян і дітей із контактами тих, хто розшукує;
  • пошук паспорта (за серією та номером), мобільних телефонів (за ІМЕІ), транспортних засобів (за знаком та номером кузова чи шасі);
  • неопізнані померлі, загиблі, вбиті.

Нагадаємо, що раніше "Ми – Україна" про корисні функції та можливості Telegram, а також про сім месенджерів із захистом від шпигунів, які можуть його замінити.

Головне