Neuralink Маска заявила про перше вживлення чипу у людський мозок

Neuralink Маска заявила про перше вживлення чипу у людський мозок

Засновник стартапу Neuralink Ілон Маск оголосив про успішну імплантацію першого мозкового чипа людині. Подробиць про пацієнта мільярдер не розкрив, однак зауважив, що той "добре одужує".

Цей крок є потенційною віхою у розвитку технології "інтерфейсу мозок-комп'ютер", яка колись ймовірно зможе допомогти людям, які страждають від тяжких хвороб, таких як параліч, знову почати взаємодіяти з навколишнім середовищем і оточенням.

Ще торік, коли Neuralink шукала першого "піддослідного", компанія заявила, що шукає особу, яка страждає на квадриплегію - параліч усіх чотирьох кінцівок, включаючи тулуб через травму, що зачіпає шийні відділи хребта. 

"Початкові результати показують багатообіцяюче виявлення спайків нейронів", - розповів Маск, маючи на увазі здатність мозку посилати сигнали в тіло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Можливості й небезпеки чіпування: чому компанія Ілона Маска прагне вживляти технології в людський мозок

Нагадаємо, торік Neuralink отримала дозвіл Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) США на перше випробування імплантату компанії на людях. У вересні стартап, який оцінюється у близько 5 млрд доларів, оголосив про відкриття набору пацієнтів для перших клінічних випробувань свого імплантату на людях. До участі у дослідженнях запросили осіб з квадриплегією та бічним аміотрофічним склерозом старше 22 років.

Як відомо, у січні 2024 року Neuralink отримала штраф у США за порушення правил Мінтранспорту, які стосується перевезень небезпечних матеріалів. Слідчими було встановлено, що стартап Маска не зареєстрував себе як перевізника небезпечних матеріалів. Також вони виявили факти неналежного пакування небезпечних відходів, у тому числі легкозаймистих рідин.  

Головне