Компанії Маска дозволили випробовувати на людях чіпи для мозку

Компанії Маска дозволили випробовувати на людях чіпи для мозку

Компанія Ілона Маска Neuralink, яка виробляє чіпи для мозку, отримала дозвіл на клінічні випробування на людях. Дозвіл видало Управління з контролю за продуктами й ліками США (FDA).

Про це пише Neuralink у Twitter.

"Ми раді повідомити, що отримали дозвіл FDA (Food and Drug Administration, Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів – Ред.) на запуск нашого першого клінічного дослідження на людях", - зазначили представники компанії.

Вони висловили впевненість у тому, що технологія Neuralink дозволить допомогти багатьом людям. Компанія також повідомила, що набір бажаючих брати участь у перших клінічних випробуваннях ще не розпочато, але додаткову інформацію буде оприлюднено найближчим часом.

Нагадаємо, у березні регулятор США відхилив заявку компанії Маска на тестування мозкових чипів на людях.

Стартап з 2016 року займається розробкою імплантованих чипів для лікування неврологічних захворювань та інших станів.

Зокрема, Synchron, як і Neuralink, має на меті допомогти пацієнтам з важкими формами паралічу керувати цифровими пристроями. Компанія отримала дозвіл США на тестування на людях у липні 2021 року, через п'ять років після подання заявки.

Маск обіцяв, що пристрій Neuralink зможе відновити повну рухливість паралізованим пацієнтам. Однак у лютому співзасновник компанії Донджін Сео заявив, що зараз "основною короткостроковою метою" є створення функції, яка дасть змогу паралізованим людям спілкуватися за допомогою комп'ютеризованого тексту, не друкуючи його.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Ілон Маск розповів, коли SpaceX буде готова до нового запуску Starship.

Головне