Стало відомо, скільки українських жінок тримає у полоні росія

Стало відомо, скільки українських жінок тримає у полоні росія

росія утримує в полоні понад 400 українських жінок. Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Переважна більшість з них були затримані та утримуються у полоні незаконно.

"Зараз у російській неволі знаходяться 403 українських жінки. Чимало з них - незаконно утримувані цивільні. Також є жінки, доля яких невідома з 2014 року, зниклі безвісти", - йдеться у повідомленні. 

Водночас у штабі наголосили - росіяни ігнорують численні звернення української сторони з вимогою повернути поневолених жінок.

"Умови утримання українських жінок у російські неволі не відповідають Третій Женевській конвенції про поводження з військовополоненими. Звільнені з полону жінки твердять серед іншого про приниження, негуманні умови утримання, недостатнє харчування, неможливість отримати кваліфіковану медичну допомогу та зв'язатися з рідними", - заявили у Координаційному штабі.

Україна вже неодноразово зверталася до російської сторони з пропозицією звільнити полонених жінок першочергово, проте окупанти поки на це не погоджуються.

"Жінки, так само як і важкопоранені, важкохворі згідно з міжнародним гуманітарним правом мають бути звільнені з полону або репатрійовані до нейтральних країн у першу чергу. Натомість офіційні представники росії роблять вигляд, що не читали підписаних їхньою країною міжнародних угод і не збираються їх виконувати", - наголосили у Координаційному штабі.

Як повідомляли "Ми-Україна", Україні вдалося повернути додому ще 13 дітей. Семеро дітей повернули з тимчасово окупованих території. Шість інших - у межах реалізації програми Bring Kids Back UA.

Головне