Освіта має відповідати викликам: школярів з вересня навчатимуть керувати БПЛА і надавати домедичну допомогу

Освіта має відповідати викликам: школярів з вересня навчатимуть керувати БПЛА і надавати домедичну допомогу

В український школах з вересня запустять пілотний проєкт оновленої дисципліни "Захист України". Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України.

Такі уроки будуть не у всіх школах і на них учні отримуватимуть "більше практики, більше актуальних знань і навичок, більше життєво необхідних умінь".

“Навички домедичної допомоги та орієнтування на місцевості стануть у пригоді в походах або якщо трапиться халепа. Знання з мінної безпеки допоможуть правильно поводитися з вибухонебезпечними предметами та вбережуть життя і здоров'я. А навички керування БПЛА використовують відеографи, геодезисти, археологи та ще безліч спеціалістів у професійній діяльності”, - наголосили у МОН.

Перед запуском проєкту вчителі пройдуть спеціальні курси, до яких залучать міжнародні та громадські організації з досвідом у навчанні дорослих. Зокрема, вчителів вчитимуть керувати FPV дронами, орієнтуватися на місцевості, надавати домедичну допомогу та запобігати травматизму.

“Усе це - навички, необхідні у повсякденному житті, і це не лише про потреби оборони”, - заявили у Міносвіти.

Також у відомстві наголосили, що оновлення дисципліни "Захист України" є необхідним кроком, оскільки освіта має відповідати "умовам і викликам сьогодення". 

Як повідомляли "Ми-Україна", майже дві третини українських дітей-біженців, які тимчасово перебувають у країнах Європейського Союзу через війну, навчаються онлайн в школах та університетах України.

Головне