"Омікрон" стає агресивніший: хворі на коронавірус українці все частіше потрапляють до лікарень з ушкодженнями легень

В Україні останнім часом у хворих коронавірусом фіксується агресивніший перебіг хвороби. Про це повідомила завідувачка інфекційного відділення № 2 Олександрівської клінічної лікарні Києва Людмила Мінова.

"Ми спостерігаємо зараз значно агресивніший перебіг Омікрону, цього не було влітку. Агресивність проявляється тим, що дуже висока температура в деяких випадках, і дуже стрімкий розвиток самого захворювання, наростання дихальної недостатності з ушкодженням легень. Цих випадків ще не було влітку, але зараз, на жаль, останніми тижнями, ми маємо такі випадки", - розповіла Мінова.

При цьому вона наголосила, що наразі у переважної більшості пацієнтів діагностують саме штам "Омікрон". Значна частина з них мають дихальну недостатність. Також суттєво зросла кількість важких пацієнтів - вони потребують госпіталізації у відділення інтенсивної терапії та неінвазивної вентиляції легень.

Мінова наголосила, що більшість пацієнтів не були вакциновані проти COVID-19. 

Крім того лікарка зазначила, що симптоми коронавіруса схожі із симптомами грипу - захворювання починається з високої температури, першіння в горлі та кашлю. Усіх, хто має ознаки респіраторного захворювання, Людмила Мінова закликала залишатися вдома і не наражати оточуючих на ризик захворіти.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Міністерство охорони здоров’я очікує завершення зимової хвилі коронавірусу вже в середині березня, заявив заступник голови МОЗ Ігор Кузін. З перших днів 2023 року в Україні фіксують несуттєве зростання кількості випадків захворювання на коронавірус.

Головне