До 2027 року світ подолає критичну температурну межу, - вчені

До 2027 року світ подолає критичну температурну межу, - вчені

Науковці Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) переконані, що у найближчі п'ять років світ, майже напевно, відчує на собі нові рекордні температури і здолає критичний кліматичний поріг у 1,5°C.

Як пише The Guardian, за їхньою оцінкою, з вірогідністю у 66% світова середня температура перевищить 1,5°C принаймні один раз до настання 2027 року. У разі якщо анонсоване трапиться, це стане першою випадком в історії людства.

Фахівці не можуть точно визначити, чи залишиться глобальний температурний показник вище критичної позначки надовго. Однак вони переконані, що з плином часу такі випадки траплятимуться на планеті все частіше.

"Цей звіт не означає, що ми постійно перевищуватимемо 1,5°C, зазначені в Паризькій угоді. Однак ВМО б'є на сполох, що ми на тимчасовій основі все частіше і частіше порушуватимемо рівень у 1,5°C", - прокоментував професор Петер Таалас, генеральний секретар організації.

Глобальна середня приземна температура ніколи раніше не перевищувала поріг у 1,5°C. Найвищий середній показник у попередні роки був на 1,28°C вище доіндустріального рівня."

Як відомо, у 2015 році у Франції була підписана Паризька кліматична угода, головною метою якої є боротьба зі змінами клімату та їхніми негативними наслідками. Однією з провідних цілей є утримання зростання глобальної середньої температури “набагато нижче” 2°C при одночасному пошуку засобів ще більшого обмеження цього підвищення до 1,5°C. На сьогодні до нього приєдналось 194 сторони.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Південна Європа готується до жорстокого посушливого літа. Деякі регіони вже страждають від катастрофічної нестачі води. Місцеві агровиробника очікують, що цьогорічні врожаї будуть найгіршими за кілька останніх десятиліть

Головне