Шмигаль: Україна розраховує вступити до ЄС в найближчі два роки

Україна розраховує стати повноцінним членом Європейського Союзу протягом наступних двох років.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає Politico.

“У нас вельми амбітний план щодо приєднання до Європейського союзу протягом найближчих двох років. І тому ми сподіваємося, що цього року, 2023-го, у нас вже можуть пройти попередні переговори”, – сказав він.

Ця тема може стати однією з основних на саміті ЄС-Україна, який відбудеться у п’ятницю, 3 лютого, в Києві.

За словами прем’єра, Україна очікує “кроку уперед” на цьому саміті, особливо у розв’язанні конкретних питань: угода про безвізовий режим для промислових товарів; призупинення дії мита на український експорт ще на рік;  “активний прогрес” у приєднанні до схеми платежів SEPA (Єдина зона платежів у євро) та включенні України до зони мобільного роумінгу ЄС.

Зазначається, що близькі союзники України, такі як Польща та країни Балтії, рішуче підтримують прагнення Києва до членства, вважаючи його за демократію, яка протистоїть агресору. Однак багато представників ЄС мають іншу думку в цьому питанні.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, Путін погрожував Джонсону ракетним ударом перед повномасштабним вторгненням.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…