Росія грає не за правилами і має це пояснити: Міноборони Австралії про збиття MQ-9 Reaper

Збиття американського дрона MQ-9 Reaper над Чорним морем зайвий раз доводить, що росія грає не за правилами. Про це заявив міністр оборони Австралії Річард Марлес в ефірі телеканалу Sky News.

“Зрештою, це те, що справді є основою того, що є проблемою в Україні, насамперед — це грубе порушення глобального порядку, заснованого на правилах. Велика держава прагне нав’язати себе меншому сусідові, не зважаючи на верховенство закону. Те, що ми спостерігаємо зараз, це просто ще один приклад цього, і росії явно потрібно це пояснити”, — наголосив він. 

Марлес наголосив, що американський безпілотник діяв законно в міжнародному повітряному просторі, коли його атакували росіяни. Більш того, зробили вони це украй непрофесійно.

Нагадаємо, російський винищувач вранці 14 березня збив над Чорним морем американський безпілотник MQ-9 Reaper. Російський літак тривалий час маневрував перед американським безпілотником, поки той виконував звичайну операцію в міжнародному повітряному просторі, а потім “його перехопив та вразив”.

У США такі дії росіян назвали небезпечними та непрофесійними. Офіційний представник Білого дому Джон Кірбі підкреслив, що російські перехоплення над чорноморською акваторією відбувались і раніше, але цей інцидент став першим, що завершився авіакатастрофою.

Москва у відповідь заявила, що контакту її літака з американським безпілотником не було і звинуватила ВПС США у порушенні кордонів режиму повітряного простору. Російське Міноборони заявило, у дрона були вимкнені транспондери, що, “порушує міжнародні стандарти”.

“Російський літак не застосовував бортове озброєння, не вступав у контакт з безпілотним літальним апаратом і повернувся на аеродром базування”,йдеться у повідомленні.

У Держдеп США викликали посла рф через інцидент із безпілотником.

Як писав “Ми-Україна” раніше, в Оманській затоці на північному-заході Аравійського моря 15 березня стартують спільні військові навчання Китаю, Ірану та росії. Вони триватимуть по 19 число поточного місяця. 

Головне