Після рішення Гааги Китай буде в непростій ситуації: Данілов про майбутній візит Сі Цзіньпіна в Москву

Данілов про Китай

Після рішення Міжнародного кримінального суду в Гаазі Китай буде в непростій ситуації, якщо зустріч лідера КНР Сі Цзіньпіна з російським президентом Володимиром Путіним відбудеться.

Про це розповів секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов в ефірі телемарафону.

“Я думаю, що Китай буде в непростій ситуації. Оголошено візит лідера КНР до Москви. Буде непроста ситуація, коли (буде зустріч – ред.) фактично з людиною, яку звинувачує Міжнародний кримінальний суд у злочині щодо дітей”, – зазначив секретар РНБО.

Данілов підкреслив, що наразі складно спрогнозувати, як далі розвиватимуться події. Однак для дипломатів це точно буде непросте завдання.

Візит лідера КНР Сі Цзіньпіна до Москви має відбутися 20-22 березня. Водночас Китай не є учасником Римського статуту. Підписанти цього статуту дотримуються рішень Міжнародного кримінального суду.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського президента Володимира Путіна. Також видано ордер на арешт уповноваженої президента росії з прав дитини Марії Олексіївни Львової-Бєлової. У своїй заяві МКС зазначив, що є “розумні підстави” вважати, що російський лідер “несе кримінальну відповідальність” за “воєнний злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до російської федерації”.

Голова Офісу Президента України Андрій Єрмак зазначив, що тепер Путін та Львова-Бєлова повинні бути затримані на території країн, які ратифікували Римський статут, як тільки вони там опиняться.

Головне